استان ژجیانگ چین

استان ججیانگ چین

استان ججیانگ کشور چین

مساحت

101,800 km

جمعیت

57,370,000

مرکز استان

هانگجو

استان‌های مجاور

جیانگ سو. شانگهای

اطلاعات کلی استان

استان ججیانگ یک استان شرقی، ساحلی جمهوری خلق چین است. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن شهر هانگجو است. استان ججیانگ با جیانگ سو و شانگهای، جیانگشی وفوجیان همسایه است. این استان از لحاظ جمعیت دهمین استان چین است.

در شرق دریای چین شرقی قرار دارد که فراتر از آن جزایر ریوکیو واقع شده است. از دیگر شهرهای قابل‌توجه می‌توان به نینگبو و ونژو اشاره کرد. به دلیل اینکه یک نیروی محرکه اصلی در اقتصاد چین است و محل تولد چندین فرد برجسته از جمله رهبر ملی گرایان چین چیانگ کای شک و کارآفرین جک ما است، آن را “ستون فقرات چین” خوانده‌اند.

موقعیت جغرافیایی

ججیانگ بیشتر از تپه‌هایی تشکیل شده است که حدود 70٪ از مساحت کل آن را تشکیل می‌دهد و ارتفاعات بیشتری به سمت جنوب و غرب دارد. ججیانگ طولانی‌ترین خط ساحلی چین را دارد. رودخانه کیانتانگ از طریق این استان عبور می‌کند و از آنجا نام خود را گرفته است. در این استان سه هزار جزیره وجود دارد که بیشترین تعداد جزیره در چین است. پایتخت هانگجو پایان کانال بزرگ است و در خلیج هانگجو در شمال ججیانگ واقع شده است که شانگهای و نینگبو را از هم جدا می‌کند. این خلیج شامل بسیاری از جزایر کوچک است که در مجموع جزایر ژوشان نامیده می‌شوند.

آب‌وهوا

آب‌وهوای ججیانگ مرطوب و نیمه‌گرمسیری است با چهارفصل متمایز، تابستان‌های طولانی، بسیار گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد، ابری و خشک (همراه برف گاه‌به‌گاه). میانگین دمای سالانه 17 درجه سلسیوس. این شهر سالانه متوسط بارش باران 1،438.0 میلی‌مترمربع را دارد و تحت تأثیر باران‌های موسمی آسیایی در ژوئن می‌باشد.

در اواخر تابستان (آگوست تا سپتامبر)، از توفان‌های دریای چین رنج می‌برد، اما این توفان‌ها به‌ندرت مستقیم هستند. معمولاً باعث ریزش زمین در طول خلیج جنوبی ژجیانگ می‌شوند، و با باد و باران‌های شدید بر این منطقه تأثیر می‌گذارند. با میزان تابش آفتاب ماهیانه از 30 درصد در ماه مارس تا 51 درصد در ماه آگوست، این شهر سالانه 1،709.4 ساعت آفتاب دریافت می‌کند.

وضعیت اقتصادی

ججیانگ یکی از ثروتمندترین استان‌های چین محسوب می‌شود، از نظر تولید ناخالص داخلی در رتبه چهارم و از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی پنجم، با تولید ناخالص داخلی اسمی 5.62 تریلیون پوند (849 میلیارد دلار آمریکا) از سال  2018 است. ججیانگ اقتصاد مبتنی بر صنایع الکترومکانیکی، منسوجات، صنایع شیمیایی، مواد غذایی و مصالح ساختمانی است.

گردشگری

گردشگری در توسعه اقتصادی شهری در صنعت، موقعیت و افزایش تدریجی نقش اقتصادی صنعت گردشگری برای تقویت اقتصاد شهری، اشتغال اجتماعی، نیروی محرکه و همچنین ارتقا نقش فرهنگ و محیط به طور فزاینده‌ای آشکار می‌شود. جهانگردی ستون صنایع توسعه اقتصادی چین است.

در شرق ججیانگ، شکل زمینی کنار آب معمولی چینی وجود دارد. از هانگجو تا منطقه شائوکسینگ و نینگبو، مسیرها در مزارع متقاطع است. ژوشان منطقه‌ای زیبا و دیدنی با جزایر، کوه‌ها و مناظر دریایی است. از جاذبه‌های اصلی می‌توان به دریاچه غربی هانگ زو، معبد لینگ یی، پل خلیج هانگ زو و گرند کانال اشاره کرد. منطقه دیدنی شیائوشینگ کیانگ، زیارتگاه خوشنویسی چینی لن پاویان؛ باستانی‌ترین کتابخانه چین، غرفه تیانی، دهکده تِنگ تو، یکی از چهار کوه معروف بودایی کوه پوتو، و غیره …

در غرب ججیانگ، کوه‌ها و رودخانه‌های معروف مانند رودخانه کیان تانگ و دریاچه هزار جزیره وجود دارد. در شمال ججیانگ، از جاذبه‌های اصلی می‌توان به شهر آبی شیتانگ، شهر وژان و … اشاره کرد. آنچه شایسته ذکر است رودخانه کیاتِنگ است که مناظر طبیعی بی‌نظیر در نیمکره شمالی است و سالانه تعداد زیادی گردشگر را از داخل و خارج از کشور به خود جذب می‌کند.

شهر‌های واقع در استان ججیانگ

شهر نینبو

شهر ونجو

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل درچین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶