استان سیچوان چین

استان سیچوان چین

استان سیچوان کشور چین

مساحت

485،000km2

جمعیت

81،100،00

مرکز استان

چنگ دو

استان‌های مجاور

شانگهای، چنگ‌های

تاریخ استان

در دوران باستان، سیچوان خانه ایالت‌های باستانی با و شو بود. فتح آنها توسط شین آن را تقویت کرد و زمینه را برای اتحاد چین به دست سلسله شین توسط شی شی هوانگ فراهم کرد. در دوره سه پادشاهی، لیو بی شو در سیچوان مستقر بود. این منطقه در قرن 17 با شورش ژانگ شیانژونگ و فتح بعدی مانچو در این منطقه ویران شد، اما بهبود یافت و تا قرن نوزدهم به یکی از پربارترین مناطق چین تبدیل شد. در طول جنگ جهانی دوم، چونگ کینگ به‌عنوان پایتخت موقت جمهوری چین خدمت می‌کرد، و آن را به کانون بمباران ژاپن تبدیل کرد. این یکی از آخرین مناطق سرزمین اصلی بود که در طول جنگ داخلی چین توسط ارتش آزاد بخش خلق تصرف شد و از سال 1949 تا 1952 به چهار قسمت تقسیم شد و چونگ کینگ دو سال بعد دوباره احیا شد. این کشور در زمان قحطی بزرگ چینی از 1959 تا 61 رنج سختی کشید اما پرجمعیت‌ترین استان چین باقی ماند تا اینکه شهرداری چونگ کینگ در سال 1997 دوباره از آن جدا شد.

موقعیت جغرافیایی

سیچوان محصور در خشکی در جنوب غربی چین که بیشتر حوزه سیچوان و شرقی‌ترین قسمت فلات تبت را بین رودخانه جینشا در غرب، کوه‌های دابا را اشغال کرده است. شمال و فلات یونگویی در جنوب. پایتخت سیچوان چنگ دو است. جمعیت سیچوان 81 میلیون نفر است.

آب‌وهوا

آب‌وهوای مرطوب و گرم این منطقه مدت‌ها باعث شده بود که طب چینی از غذاهای تند طرف‌داری کند. فلفل سیچوان بومی به شکل‌گیری غذاهای مدرن سیچوان کمک کرد که غذاهای آن – از جمله مرغ کونگ پائو و ماپو توفو – به غذای اصلی غذاهای چینی در سراسر جهان تبدیل شده است.

گردشگری

سیچوان علاوه بر مناظر دیدنی، فرهنگی متفاوت و غذاهای ویژه‌ای دارد. استان سیچوان تعداد زیادی پاندا دارد، کوه مقدس Emei ، نمایشگاه‌های خارق‌العاده سانگ شینگ دو، موزه در جنوب غربی چین، همچنین دریاچه‌های آلپ زیبا در غرب سیچوان از جاذبه‌های گردشگری این استان است.

دانشگاه‌های واقع در استان سیچوان

دانشگاه سیچوان

سیچوان

دانشگاه چنگ دو

چنگ دو

دانشگاه فناوری

چنگ دو

دانشگاه فناوری اطلاعات

چنگ دو

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل درچین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶