استان شاندونگ

استان شاندونگ

استان شاندونگ کشور چین

مساحت

157,100 km

جمعیت

100,472,400

مرکز استان

جینان

استان‌های مجاور

اطلاعات کلی استان

شاندونگ یک استان ساحلی جمهوری خلق چین و بخشی از منطقه شرق چین است. شاندونگ از آغاز تمدن چین در حاشیه پایین رودخانه زرد نقش عمده‌ای در تاریخ چین داشته است. این مرکز به‌عنوان یک مرکز اصلی فرهنگی و مذهبی برای تائوئیسم، بودیسم چینی و کنفوسیونیسم عمل کرده است. کوه تای شاندونگ با احترام ترین کوه تائوئیسم و ​​یکی از مکان‌های جهان با طولانی‌ترین تاریخ پرستش مستمر مذهبی است. معابد بودایی در کوه‌های جنوب مرکز استان جینان زمانی از مکان‌های برجسته بودایی در چین بودند. شهر کوفو زادگاه کنفوسیوس است و بعداً به‌عنوان مرکز کنفوسیونیسم تأسیس شد. کنفوسیونیسم از آموزه‌های فیلسوف چینی کنفوسیوس بعداً به‌عنوان سد مکتب فکری نام گرفت.

آب‌وهوا

شاندونگ در منطقه اقلیمی شمال چین قرار دارد که از رودخانه هوآی در جنوب تا مرز هبی – لیائونینگ در شمال امتداد دارد. از ویژگی‌های آن آب‌وهوای قاره‌ای با زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم و خشک است. بااین‌وجود، تغییرات اقلیمی بین مناطق شبه‌جزیره و داخلی استان غالب است.

وضعیت اقتصادی

موقعیت شاندونگ در تقاطع مسیرهای معاملاتی باستان و همچنین مدرن از شمال به جنوب و شرق به غرب به ایجاد آن به‌عنوان یک مرکز اقتصادی کمک کرده است. پس از یک دوره بی‌ثباتی سیاسی و مشکلات اقتصادی که از اواخر قرن نوزدهم آغاز شد، شاندونگ با تولید ناخالص داخلی CNY به‌عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین 99، 470،000 نفر در سرشماری سال 2016 و استان‌های مرفه در جمهوری خلق چین ظاهر شد … 7.65 تریلیون دلار در سال 2018 یا 1.156 تریلیون دلار که این سومین استان ثروتمند چین است. شاندونگ همچنین ششمین نهاد فرعی و پرجمعیت جهان است.

گردشگری

شاندونگ دارای سابقه طولانی، کوه‌ها و رودخانه‌های زیبا، منابع غنی گردشگری است. همچنین، شاندونگ دارای آثار فرهنگی بی‌شماری است، مانند میراث طبیعی و فرهنگی جهان، افتخار پنج کوه – کوه تایشان؛ میراث‌فرهنگی جهان، زادگاه کنفوسیوس در کوفو – عمارت کنفوسیوس، معبد کنفوسیوس، قبرستان کنفوسیان؛ سرزمین مقدس تائو – Mt. لائوشان؛ شهر آبجو بین‌المللی – چینگدائو؛ شهر چشمه‌ها – جینان.

دانشگاه‌های واقع در استان شاندونگ

دانشگاه شاندونگ

جینان

دانشگاه اوشن

شاندونگ

دانشگاه جینان

دانشگاه فناوری

جینگ دا

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل درچین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶