استان هوبی چین

استان هوبی چین

استان هوبی کشور چین

مساحت

185900km2

جمعیت

58,500,000

مرکز استان

هوبی

استان‌های مجاور

هونان و جیانگ شی

اطلاعات کلی استان

هوبِی استانی در جمهوری خلق چین محصور در خشکی است و بخشی از منطقه چین مرکزی است. نام استان به معنای “شمال دریاچه” است، اشاره به موقعیت آن در شمال دریاچه دانگ تینگ ووهان، مرکز استان، به‌عنوان قطب اصلی حمل‌ونقل و قطب سیاسی، فرهنگی و اقتصادی چین مرکزی فعالیت می‌کند. هوبِی از شمال با استان‌های هنان، از شرق با آن هویی، از جنوب شرقی با جیانگ شی، از جنوب با هونان، از غرب با چونگ کینگ و از شمال غربی با شانشی همسایه است. سد برجسته سه گردنه در یی چانگ، در غرب استان واقع شده است.

موقعیت جغرافیایی

دشت جیانقان بیشتر مناطق مرکزی و جنوبی هوبی را اشغال می‌کند، درحالی‌که غرب و مناطق حاشیه‌ای کوهستانی‌ترند و دارای رشته‌هایی مانند کوه‌های وودانگ، کوه‌های جینگ، کوه‌های دابا و کوه‌های وو (در ناهمواری شمال به جنوب سفارش). کوه‌های دابی در شمال شرقی دشت جنگان واقع در مرز هنان و آنهویی واقع شده‌اند. کوه‌های تونگ بای در شمال در مرز هنان قرار دارند. در جنوب شرقی، کوه‌های موفو، مرز جیانگشی را تشکیل می‌دهند. بلندترین قله در هوبئی قله شنونگ است که در کوه‌های دابا در منطقه جنگلی شنونگجا یافت می‌شود. دارای 3105 متر ارتفاع است.

آب‌وهوا

با آب‌وهوای موسمی نیمه‌گرمسیری، استان هوبئی دمای سالانه 15 تا 17 درجه سانتی‌گراد دارد و میزان بارش سالانه به طور متوسط 800-1600 میلی‌متر است. تابستان با داشتن نور آفتاب کافی، در جولای بیش از 30 درجه سانتی‌گراد مرطوب و گرم است. سردترین ماه ژانویه در زمستان است که متوسط میانگین دما به صفر درجه سانتی‌گراد است. ازآنجاکه در اکثر مکان‌های هوبی فصول مشخصی وجود دارد، بنابراین بهترین زمان برای بازدید بهار و پاییز است.

 

وضعیت اقتصادی

هوبی را اغلب “سرزمین ماهی و برنج” می‌نامند. محصولات مهم کشاورزی در هوبی شامل پنبه، برنج، گندم و چای است، درحالی‌که صنایع شامل اتومبیل، متالورژی، ماشین‌آلات، تولید برق، منسوجات، مواد غذایی و کالاهای با تکنولوژی بالا است.

منابع معدنی موجود در هوبئی به مقدار قابل‌توجهی شامل بوراکس، آهن، فسفر، مس، گچ، سنگ نمک، طلا، منگنز و وانادیوم است. ذخایر قابل بازیافت زغال‌سنگ استان 548 میلیون تن است که قابل‌مقایسه با سایر استان‌های چین متوسط نیست. هوبی به‌خاطر معادن فیروزه‌ای ظریف و فاوستیت سبز مشهور است.

برخی از دانشگاه‌های واقع در استان هوبی

دانشگاه نساجی

ووهان

دانشگاه پلی‌تکنیک

ووهان

دانشگاه صنعتی

هوبی

دانشگاه پلیس

هوبی

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل درچین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶