کشور تایوان

کشور تایوان

تعداد استان

۱۶ استان

جمعیت

۲۳/۵۵۰/۰۰۰ نفر

در این قسمت با زبان ساده و کوتاه از فرهنگ ، زبان ، ورزش ، مذهب ، مکان های تفریحی و تحصیل در تایوان و شرایط اقامت و هر آنچه که به آن نیاز دارید و جذاب می باشد برای شما مطالبی را بیان می کنیم.

اطلاعات کوتاه و مفید درباره کشور تایوان

پایتخت کشور تایوان : تایپه

تعداد جمعیت : طبق سرشماری های انجام شده تعداد جمعیت حال حاضر کشور تایوان ۲۳/۵۵۰/۰۰۰ می باشد.

نوع حکومت : حکومت فعلی کشور تایوان دولت سوسیالیستی تک‌حزبی می باشد.

مساحت کشور تایوان : کشور تایوان یکی از کوچکترین کشور های جهان می باشد، این کشور هم از نظر جمعیت و هم از نظر مساحت بسیار کوچک است.

مساحت این کشور ۳۶هزار کیلومتر مربع می باشد.

زبان رسمی  : ماندارین استاندارد

واحد پول : دلارر جدید تایوان

گرفتن ویزا تایوان

برای ورود به کشور تایوان شما باید یک بلیط بازگشتی تایید شده یا بلیط هواییما دریافت کنید. به عنوان یک دارنده گذرنامه ایالات متحده، شما مجاز خواهید بود تا بدون داشتن ویزا به تایوان سفر کنید و به مدت ۹۰ روز بدون داشتن نگرانی درآنجا بمانید.

تاریخ کوتاه

هنگامی که جنگ داخلی چین میان ملی گرایان Kuomintang و کمونیست های چینی در سال ۱۹۴۵ بوجود آمد، جمعیت بسیاری از سرزمین اصلی چین به دلیل فرار از دست کمونیست ها به تایوان فرار کردند.

در زمان های قدیم تایوان به عنوان یکی از شهر های چین و زیر نظر این کشور بوده است. اما رئیس جمهور چن شویی بیان (۲۰۰۰ – می ۲۰۰۸) به طور کامل از ایده جدایی تایوان از چین حمایت کرد که تایوان یک کشور مستقل است اما این دیدگاه را مطرح کرد که جمهوری چین تایوان است و تایوان متعلق به جمهوری خلق چین نیست.

طبیعت تایوان

کوه جید تایوان بلند ترین قله آسیای شرقی است.
حدود ۲۰ درصد از زمین ها و ارازی های کشور حفاظت شده است.
جمهوری چین (تایوان) در غرب اقیانوس آرام بین ژاپن و فیلیپین واقع شده است. مساحت آن به مجمع الجزایر Penghu، Kinmen و Matsu و نیز جزایر متعددی دیگر گسترش می یابد. سطح کل تایوان و جزایر دور افتاده آن حدود ۳۶،۱۹۷ کیلومتر مربع است. در اندازه کشور هلند، اما با جمعیتی حدود ۲۳ میلیون.

تایوان

نقشه کشور تایوان

شهرهای کشور تایوان

جستجو در تمام سایت های بنیاد

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر