کشور تایوان Taiwan

[vc_row disable_element=”yes”][vc_column][vc_column_text]کشور تایوان

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner css=”.vc_custom_1527421664351{border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;border-left-color: #e91e63 !important;border-right-color: #e91e63 !important;border-top-color: #e91e63 !important;border-bottom-color: #e91e63 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_inner css=”.vc_custom_1527421730176{border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;border-left-color: #e91e63 !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #e91e63 !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #e91e63 !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #e91e63 !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_single_image image=”511″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank” css_animation=”flipInX” css=”.vc_custom_1527658021176{border-radius: 5px !important;}”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner css=”.vc_custom_1528606999902{background-color: #ededed !important;}”][vc_column_inner width=”1/4″ css=”.vc_custom_1528606942142{border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text]

شهر ها

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″ css=”.vc_custom_1528606962126{border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text]

تعداد استان

۱۶ استان

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″ css=”.vc_custom_1528606977732{border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text]

سایت

www.taiwan.gov.tw

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″ css=”.vc_custom_1528606989500{border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text]

جمعیت

۲۳/۵۵۰/۰۰۰ نفر

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1527593062242{border-radius: 5px !important;}”][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]در این قسمت با زبان ساده و کوتاه از فرهنگ ، زبان ، ورزش ، مذهب ، مکان های تفریحی و تحصیل در تایوان و شرایط اقامت و هر آنچه که به آن نیاز دارید و جذاب می باشد برای شما مطالبی را بیان می کنیم.

اطلاعات کوتاه و مفید درباره کشور تایوان

پایتخت کشور تایوان : تایپه

تعداد جمعیت : طبق سرشماری های انجام شده تعداد جمعیت حال حاضر کشور تایوان ۲۳/۵۵۰/۰۰۰ می باشد.

نوع حکومت : حکومت فعلی کشور تایوان دولت سوسیالیستی تک‌حزبی می باشد.

مساحت کشور تایوان : کشور تایوان یکی از کوچکترین کشور های جهان می باشد، این کشور هم از نظر جمعیت و هم از نظر مساحت بسیار کوچک است.

مساحت این کشور ۳۶هزار کیلومتر مربع می باشد.

زبان رسمی  : ماندارین استاندارد

واحد پول : دلارر جدید تایوان

گرفتن ویزا تایوان

برای ورود به کشور تایوان شما باید یک بلیط بازگشتی تایید شده یا بلیط هواییما دریافت کنید. به عنوان یک دارنده گذرنامه ایالات متحده، شما مجاز خواهید بود تا بدون داشتن ویزا به تایوان سفر کنید و به مدت ۹۰ روز بدون داشتن نگرانی درآنجا بمانید.

تاریخ کشور تایوان

هنگامی که جنگ داخلی چین میان ملی گرایان Kuomintang و کمونیست های چینی در سال ۱۹۴۵ بوجود آمد، جمعیت بسیاری از سرزمین اصلی چین به دلیل فرار از دست کمونیست ها به تایوان فرار کردند.

در زمان های قدیم تایوان به عنوان یکی از شهر های چین و زیر نظر این کشور بوده است. اما رئیس جمهور چن شویی بیان (۲۰۰۰ – می ۲۰۰۸) به طور کامل از ایده جدایی تایوان از چین حمایت کرد که تایوان یک کشور مستقل است اما این دیدگاه را مطرح کرد که جمهوری چین تایوان است و تایوان متعلق به جمهوری خلق چین نیست.

حدود ۶۰۰۰ سال پیش، تایوان توسط کشاورزان، از سرزمین اصلی چین جدا شد. اعتقاد بر این است زبان بومیان تایوانی امروزه متعلق به خانواده زبان آستونوزی است، اما تنوع بسیار بیشتری را نسبت به بقیه خانواده نشان می دهد که از منطقه دریایی جنوب شرقی آسیا به ماداگاسکار و شرق نیوزیلند، هاوایی و جزیره ایسلند ادامه دارد. این به این معنا است که زبان شناسان معتقدند تایوان به عنوان یک خانواده جدید، از ساکنان دریایی پراکنده در سراسر جنوب شرقی آسیا و اقیانوس آرام و اقیانوس هند تشکلیل شده است.

ماهیگیران سلسله هان چین در جزایر Penghu در قرن ۱۳ شروع به سکونت کردند. قبایل غارتگر و فقدان محصولات تجاری با ارزش، به این معنی بود که تعداد کمی از بیگانگان تا قرن شانزدهم جزیره اصلی تایوان را کشف کردند. در طول قرن ۱۶، بازدید از ساحل تایوان توسط ماهیگیران از فوجیان، و همچنین دزدان دریایی چینی و ژاپنی، بیشتر شد.

افتتاح تایوان در قرن ۱۷th

شرکت هلندی شرق هند تلاش کرد تا در سال ۱۶۲۲، یک جزیره تجاری را در جزایر Penghu (Pescadores) ایجاد کند، اما نیروهای مینگ این اجاره را ندادند.

در سال ۱۶۲۴، این شرکت، یک قلعه به نام Fort Zeelandia را در جزیره ساحلی تایوان، که اکنون بخشی از جزیره اصلی آنینگ در تاینان است، تاسیس کرد. هنگامی که هلندی ها وارد شدند، آنها متوجه شدند که جنوب غربی تایوان در حال حاضر توسط جمعیت چینی که نزدیک به ۱۵۰۰ نفر است، اشغال شده است. دیوید رایت، نماینده اسکاتلندی شرکت که در دهه ۱۶۵۰ در جزیره زندگی می کرد، مناطق این جزیره را بین ۱۱ قدرت تقسیم کرد که از دو شهرک به ۷۲ تا تقسیم شد. بعضی از این ها تحت کنترل هلند قرار گرفتند، در حالی که دیگر مناطق مستقل باقی ماند شرکت شروع به وارد کردن کارگران از فوجیان و پنگو (Pescadores)، کرد.

در سال ۱۶۲۶، امپراتوری اسپانیا در شمال تایوان، در بنادر Keelung و Tamsui لنگر انداخت و به عنوان پایه ای برای گسترش تجارت خود قسمتی از تایوان را اشغال کرد. این دوره استعماری ۱۶ سال به طول انجامید تا ۱۶۴۲، زمانی که آخرین قلعه اسپانیا به نیروهای هلندی رسید.

پس از سقوط سلسله مینگ، کوکسینگا (Zheng Chenggong)، از افراد وفادار Ming، وارد جزیره شد و در سال ۱۶۶۲ Fort Zeelandia را به دست آورد، امپراتوری هلندی و نظامیان را از جزیره اخراج کرد. Koxinga پادشاهی Tungning (1662-1683) را با سرمایه خود در Tainan تاسیس شد. او و وارثانش، ژنگ جینگ، که از ۱۶۶۲ تا ۱۶۸۲ حکومت کرد و ژنگ کیهوانگ که کمتر از یک سال حکومت کرد، ادامه داد تا حملات در ساحل جنوب شرقی سرزمین اصلی چین را به دوران سلسله چینگ ادامه دهند.

حکومت چینگ‎

در سال ۱۶۸۳، پس از شکست نوه کوکسینگا توسط ارتداد دریاسالار شیلیانگ از جنوب فوجیان، سلسله چینگ به طور رسمی به تایوان وارد شد. دولت امپراتوری چینگ تلاش کرد تا دزدی دریایی و فرهنگ را در این منطقه کاهش دهد، صدور مجوز برای مدیریت مهاجرت و احترام به حقوق بومیان را صادر کرد. مهاجران عمدتا از جنوب فوجیان همچنان وارد تایوان شدند. در طول این زمان، تعدادی از درگیری های بین گروه های هان چینی از مناطق مختلف فوجیان جنوبی، از Quanzhou و Zhangzhou، و بین فوجیان جنوبی چینی و بومیان وجود داشت.

طبیعت تایوان

کوه جید تایوان بلند ترین قله آسیای شرقی است.
حدود ۲۰ درصد از زمین ها و ارازی های کشور حفاظت شده است.
جمهوری چین (تایوان) در غرب اقیانوس آرام بین ژاپن و فیلیپین واقع شده است. مساحت آن به مجمع الجزایر Penghu، Kinmen و Matsu و نیز جزایر متعددی دیگر گسترش می یابد. سطح کل تایوان و جزایر دور افتاده آن حدود ۳۶،۱۹۷ کیلومتر مربع است. در اندازه کشور هلند، اما با جمعیتی حدود ۲۳ میلیون.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_single_image image=”515″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_message]نقشه کشور تایوان[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″ el_id=”state”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_btn title=”تایچونگ” color=”danger” link=”url:http%3A%2F%2Fbonyad.org%2F%25d8%25b4%25d9%2587%25d8%25b1-%25d8%25aa%25d8%25a7%25db%258c%25da%2586%25d9%2588%25d9%2586%25da%25af%2F|||”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_message]شهرهای کشور تایوان[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر