هنگ کنگ چین Hong Kong

[vc_row disable_element=”yes”][vc_column][vc_column_text]هنگ کنگ چین[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner css=”.vc_custom_1527421664351{border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;border-left-color: #e91e63 !important;border-right-color: #e91e63 !important;border-top-color: #e91e63 !important;border-bottom-color: #e91e63 !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_column_inner css=”.vc_custom_1527421730176{border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;border-left-color: #e91e63 !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #e91e63 !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #e91e63 !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #e91e63 !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 5px !important;}”][vc_single_image image=”510″ img_size=”full” alignment=”center” css_animation=”flipInX” css=”.vc_custom_1527655432788{border-radius: 5px !important;}”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner css=”.vc_custom_1527656163415{background-color: #ededed !important;}”][vc_column_inner width=”1/4″ css=”.vc_custom_1527656245041{border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text]

مطالب بیشتر

 

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″ css=”.vc_custom_1527656231876{border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text]

واحد پول

دلار هنگ کنگ

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_column_text]

سایت

gov.hk

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″ css=”.vc_custom_1527656218159{border-radius: 5px !important;}”][vc_column_text]

جمعیت

۷٬۰۶۱٬۰۰۰ نفر

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1527592982997{border-radius: 5px !important;}”][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

هنگ کنگ چین

در این قسمت با زبان ساده و کوتاه از فرهنگ ، زبان ، ورزش ، مذهب ، مکان های تفریحی و تحصیل در هنگ کنگ و شرایط اقامت و هر آنچه که به آن نیاز دارید و جذاب می باشد برای شما مطالبی را بیان می کنم.

هنگ کنگ یکی از شهر های کشور چین می باشد که سال ها قبل از چین جدا شد و به صورت خود مختار اداره می شود.

در حال حاظر این شهر یکی از قطب های اقتصادی دنیا شده است و دارای آسمان خراش های بسیاری است که ادارات مهم در این ساختمان ها واقع شده است.

همه دنیا هنگ کنگ را به خاطر غذا های جالب و شگفت انگیز آن می شناسند.

صبح زود از خواب بیدار می شوید و یک تخم مرغ با سیب به عنوان صبحانه میل می کنیم، قبل از ناهار یک  یوم چا در یک رستوران ارزان می خورید و بعد از چای سایو بخورید، با مسنجر محبوب چا چان تنگ با دوستانتان چت کنید، شب را با شام غذای دریایی و انبه سرد به عنوان دسر به پایان برسانید.

شما می بینید یکی از دلایلی که هنگ کنگ می تواند بسیار متفاوت باشد این است که هنوز بر روی اصول خود مانده است. آرایش فرهنگی منحصر به فرد این کشور مانع از نفوذ شرق و غرب می شود.

درباره هنگ کنگ چین بیشتر بدانید

هنگ کنگ قبلا یک مستعمره امپراتوری بریتانیا بود، پس از سلسله چینگ، چین جزیره هنگ کنگ را در پایان جنگ جهانی اول در سال ۱۸۴۲ اشغال کرد. استعمار پس از جنگ دوم در سال ۱۸۶۰ گسترش یافت. وقتی که این استعمار در سال ۱۹۹۷ پایان یافت، کل قلمرو به چین باز گردانده شد. سیستم حکومتی هنگ کنگ به عنوان یک منطقه ویژه اداری جدا از سرزمین اصلی چین است.

این منطقه به طور طبیعی یک منطقه کم جمعیت از روستاییان کشاورز و ماهیگیر است و این قلمرو یکی از مهمترین مراکز مالی و بنادر تجاری جهان است. هنگ کنگ هفتمین  و بزرگترین شرکت های تجاری در جهان را در خود جای داده است.. اگر چه شهر دارای یکی از بالاترین درآمد سرانه در جهان است، اما نابرابری شدید درآمدی را در آن می توان دید.

این سرزمین دارای بیشترین تعداد آسمان خراش ها در جهان است، بیشتر آنها در اطراف ویکتوریا هاربر قرار دارند. هنگ کنگ شاخص رتبه انسانی بسیار بالا را دارد و هفتمین منطقه ار نظر امید به زندگی در جهان است. بیش از ۹۰ درصد از جمعیت آن از حمل و نقل عمومی توسعه یافته استفاده می کنند، اما آلودگی هوا از مناطق صنعتی همسایه سرزمین اصلی چین منجر به سطح بالای ذرات جوی می شود.

هنگ کنگ

شهر هُنگ کُنگ چین (به انگلیسی: Hong Kong) شهری است جزیره‌ای در جنوب چین. منطقه خودمختاری با هفت میلیون و ۲۳۰ هزار نفر جمعیت، از مهم‌ترین بازارهای مالی و تجاری آسیا و جهان به‌شمار می‌رود. این شهر از سال ۱۸۴۲ تا ۱۹۹۷ جزو مستعمرات امپراتوری بریتانیا بود. در سال ۱۹۹۷ و پس از پایان یافتن پیمان پیشین به جمهوری خلق چین پیوست. منطقه هنگ کنگ چین یکی از دو منطقه تقسیماتی ویژه در جمهوری خلق چین است. منطقه دیگر ماکائو است. زبان‌های رسمی در هنگ کنگ چینی و انگلیسی است. زبان رایج در Hong Kong اما عملاً زبان کانتونی است که یکی از گونه‌های چینی می‌باشد. ۹۳٫۶ درصد از مردم Hong Kong چینی‌تبار هستند. واحد رسمی پول هنگ کنگ چین، دلار هنگ کنگ است. هنگ‌کنگ شهری با ۳۹ ساختمان بلند که ارتفاع هر یک بیش از ۲۰۰ متر است به شهر آسمان‌خراش‌ها معروف شده و تعداد ۴ برج بلند از مجموع ۱۵برج مرتفع دنیا را در خود جای داده‌است. منطقه هنگ‌کنگ چهارمین منطقه در جهان از نظر تراکم جمعیت به‌شمار می‌آید. مید-لِولز، نام اعیان‌نشین‌ترین منطقه Hong Kong است. هنگ‌کنگ به خاطر بندرگاه طبیعی عمیق خود که پذیرای کشتی‌های بزرگ باربری بین‌المللی است، شهرت دارد.

تاریخ هنگ کنگ چین

این منطقه حدود ۶۰۰۰ سال پیش کشف شده است و توسط انسان ها در طول دوره نوسنگی اشغال شده است. مهاجران اولیه هنگ کنگ، ساکنان نیمه ساحلی بودند که از مناطق داخلی مهاجرت کردند و دانش خود را از کشت برنج آوردند. سلسله چین اولین بار در سال ۲۱۴ قبل از میلاد، پس از تسخیر Baiyue بومی، منطقه هنگ کنگ را به چین تبدیل کرد. این منطقه تحت پادشاهی Nanyue (یک کشور پیشین ویتنام) پس از فروپاشی چین، اما پس از فتح هان توسط چین، بازداشت شد. در طول تهاجم مغول ها، دادگاه سینمایی جنوبی به طور خلاصه در شهر کولون سیتی مدرن (سایت سونگ وونگ تا) قبل از شکست نهایی آن در جنگ یامن در سال ۱۲۷۹ به طور مختصر مستقر شد. در پایان سلسله یوان، هفت خانواده بزرگ در این منطقه مستقر شد و بیشترین زمین را در اختیار داشت. مهاجران از استان های مجاور به Kowloon در سراسر سلسله مینگ مهاجرت کردند. اولین بازدید کننده اروپایی، جورج آلواروز، پرتقال پرتغالی بود که در سال ۱۵۱۳ وارد شد. تجارهای پرتغالی یک پست معاملاتی به نام “تامو” را در آبهای هنگ کنگ ایجاد کرد و به طور منظم در جنوب چین شروع به خرید کردند. گرچه این معامله گران پس از درگیری های نظامی در دهه ۱۵۲۰ اخراج شدند، روابط تجاری لوسو-چینی تا سال ۱۵۴۹ بازسازی شد. پرتغال بعدا در سال ۱۵۵۷ اجاره دائمی برای ماکائو را به دست آورد.

۱۰ غذای خوشمزه هنگ کنگ چین که باید امتحان کنید

 

۱- Dim Sum

۲- Wanton and Beef Brisket Noodles

۳- Roast Meats

۴- Hong Kong Cafes, Cha Chaan Teng

۵- Hong Kong Milk Tea

۶- Congee 

۷- Egg Tarts

۸- Swiss Chicken Wings

۹- Seafood 

۱۰- Hong Kong Desserts

 

اطلاعات کوتاه و مفید درباره کشور هنگ کنگ چین

تعداد جمعیت : طبق سرشماری های انجام شده تعداد جمعیت حال حاضر Hong Kong ۷٬۰۶۱٬۲۰۰ می باشد.

نوع حکومت : حکومت فعلی دولت سوسیالیستی تک‌حزبی می باشد.

مساحت :هنگ کنگ یکی از بزرگترین شهرهای جهان می باشد، این شهرهم از نظر جمعیت و هم از نظر مساحت بی رغیب است.

مساحت این شهر ۱٬۱۰۴ کیلومتر مربع می باشد.

زبان رسمی  : چینی و انگلیسی

واحد پول : دلار هنگ کنگ

فرهنگ هنگ کنگ چین

این کشور اغلب به عنوان ترکیبی از شرق و غرب شناخته می شود. ارزشهای چینی سنتی با تأکید بر خانواده و آموزش و پرورش با ایده آل های غربی، از جمله آزادی اقتصادی و حاکمیت قانون، ترکیب شده است. گرچه اکثریت قریب به اتفاق از اقوام چینی هستند، هنگ کنگ یک هویت متمایز ایجاد کرده است. این قلمرو به دلیل دوره طولانی اداره استعمار و سرعت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی متفاوت از سرزمین اصلی است. جریان اصلی از مهاجران ناشی از نقاط مختلف چین حاصل می شود. این تحت تأثیر آموزش انگلیسی بریتانیا، یک سیستم سیاسی جداگانه و توسعه سریع سرزمین در اواخر قرن بیستم بود. اکثر مهاجران ورودی از فقر و جنگ فرار می کنند، که منعکس کننده آن است که امروزه مردم این کشور را ثروتمند در نظر می گیرند و مایلند نسبت به خود و تصمیمی که به منافع مادی کمک می کند، نزدیک شوند.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_single_image image=”532″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_message]نقشه هنگ کنگ[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر