شهر گوانگجو چین – شهر گوانگژو چین Guangzhou

شهر گوانگژو شهر گوانگجو چین

مساحت

۷۴۰۰ کیلومتر مربع

جمعیت

۱۴۵۰۰۰۰۰

شهر گوانگجو چین (Guangzhou)که به مانتون نیز شناخته می شود مرکز و پرجمعیت ترین شهر استان گواندونگ (Guangdong) است. این شهر در جنوب چین واقع شده و قدمت ۲۲۰۰ ساله دارد. گوانگجو یکی از ایستگاه های جاده ابریشم بوده و امروزه هم به عنوان یک مرکز مهم در حمل و نقل محسوب می شود.

شهر گوانگژو

شهر گوانگجو چین در پرجمعیت ترین منطقه چین قرار گرفته است و با شهرهای فوشان، دوانگو و شنژن همسایه است. این شهر زیرمجموعه استان است و یکی از پنج شهر مرکزی چین است. جمعیت این شهر در ۲۰۱۷ در حردود ۱۴٫۵ میلیون نفر تخمین زده شده است. در سالهای اخیر تعداد مهاجران خارجی به این شهر افزایش پیدا کرده است که بیشتر از جنوب شرقی آسیا، خاورمیانه، اروپای شرقی و افریقا هستند. این موضوع باعث شده به شهر گوانگجو چین، پایتخت جهان سوم نیز بگویند. در ۲۰۰۸ جمعیت مهاجر به این شهر از سایر شهرهای چین ۴۰ درصد جمعیت گوانگجو را تشکیل می داد. گوانگجو، پکن، شانگهای و شنژن گرانترین املاک را در چین دارند.
شهر گوانگجو چین دارای طولانی ترین بندر در چین است که در دسترس تجار خارجی است. از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ برای سه سال متوالی این شهر به عنوان بهترین شهر تجاری چین رتبه بندی شده است.
آب و هوای این شهر گرمسیری است و بهترین ماه ها برای سفر به این شهر بین ماه های آوریل و اوت می باشد. نام دیگر این شهر “شهر گلها” استچون در تمام طول سال گیاهان و گل های سبز در آن وجود دارند.

گردشگری شهر گوانگجو چین

مناطق تاریخی و مقبره های زیادی در این شهر وجود دارد مانند Han Nanyue King’s Tomb و the Bright Filial Piety Temple. منطقه Baiyunshan و پارک Yuexiu مناظر طبیعی شهر را به معرض نمایش می گذارند. جزیره شامیان عظمت خود را با قصر های عجیب و غریبش به تصویر می کشد. موزه ی هنر در این شهر نیز ارزش دیدن دارد. علاوه براین ها شهر گوانگجو چین بازارها و مراکز خرید زیادی نیز دارد.
مراکز خرید یزرگی مانند تی مال(TeeMall) و چین پلازا که در آنها می توانید محصولات درجه یک دنیا را خریداری کنید. گردشگران از قدم زدن در خیابان Shangxiajiu و خیابان پکن که بیزنسی است بسیار لذت می برند. این شهر بهشت دوستداران خرید است.

غذاها شهر گوانگجو چین

این شهر برای غذاهایش نیز شهرت دارد و بیشتر از هر شهر دیگری در چین رستوران و چایخانه دارد. غذای کانتونیCantonese)) یکی از ۸ غذای معروف چین است که انواع متنوعی از طعم و رنگ و مزه را دارد. اگر به گوانژو سفر کردید حتما شیرینی های کانتونی را امتحان کنید.

آموزش عالی شهر گوانگجو چین

مرکز آموزش عالی شهر گوانگجو چین دانشگاه بزرگی در جنوب شرقی این شهر است. این دانشگاه از ۱۰ دانشکده تشکیل شده و ظرفیت بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ دانشجو، ۲۰٫۰۰۰ استاد و ۵۰٫۰۰۰ کارمند را دارد.
این دانشکده ها به شرح زیر است:
• دانشکده داروسازی گوانژو
• دانشکده ی بین المللی
• دانشکده تکنولوژی
• آکادمی هنرهای زیبا گوانژو
• دانشکده گوانژو
• دانشکده علوم پزشکی چینی گوانژو
• دانشکده عادی جنوب چین
• دانشکده تکنولوژی جنوب چین
• دانشکده Sun Yat-sen
• کنسرواتوار موسیقی Xinghai

سایر دانشگاه ها و کالج های شهر گوانگجو چین به شرح زیر است:
موسسه علم و فناوری گوانگجو
دانشگاه پلی تکنیک گوانژو
دانشگاه اقتصاد و امور مالی گوانژو
کالج دانشگاه صنعتی جنوب چین
دانشگاه پزشکی گوانژو
دانشگاه ورزشی گوانژو
دانشگاه جینان (Jinan)
دانشگاه کشاورزی جنوب چین
دانشگاه پزشکی جنوبی
دانشگاه مهندسی و کشاورزی ژوانکی

metro guangzho

مترو گوانگجو سیستم حمل و نقل محبوب شهر گوانگجو در استان گوانگدونگ چین است. این مترو توسط شرکت دولتی گوانگجو اداره می شود و چهارمین سیستم متروی ساخته شده در سرزمین اصلی چین، پس از پکن، تیانجین و شانگهای می باشد.

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر