شهر چانگشا چین Changsha

شهر چانگشا چین

مساحت

۱۱۰۰۰ کیلومتر مربع

وب سایت

www.changsha.gov.cn

جمعیت

۷۰۰۰۰۰۰

شهر چانگشا چین پایتخت و شلوغ ترین شهر استان هونان در بخش جنوب مرکزی جمهوری خلق چین می باشد ، مساحت این شهر شامل ۱۱،۸۱۹ کیلومتر مربع می شود و مرز بندی آن بدین صورت است :

Yueyang  و yiyang  از شمال

Loudi  در شرق

Xiangtan  و Zhuzhou  در جنوب

و شهر های yichun  و pingxiang  در شرق

شهر چانگشا

جغرافیای شهر چانگشا چین

بر اساس آمار سال ۲۰۱۰ چانگشا حدود ۷ میلیون جمعیت دارد و حدود ۱۱ درصد جمعیت استان هونان در این شهر هستند .
از لحاظ موقعیت جغرافیایی چانگشا در دشت های رودخانه جیانگ (xiang) واقع شده . که از شرق به رشته کوه لوئوجیائو luoxiao و از غرب به کوه های وولینگ (wuling) و از شمال به دریاچه دونگ تینگ (dongting) و از جنوب به کوه های هنگ شان hengshan می رسد .از لحاظ آب و هوا چانگ شا دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است که تابستان های شرجی و مرطوب و نسبتا گرمی دارد و زمستان های معتدل تا سرد .

تاریخچه شهر چانگشا چین

چانگشا شهری تاریخی و فرهنگی مشهور با تاریخی بالغ بر ۳۰۰۰ سال است . چانگشا به این دلیل که پایتخت سلسله هان (از ۲۰۶ قبل میلاد مسیح تا ۲۲۰ بعد از میلاد ) بوده مشهور است . و همچنین پایتخت ایالت چو در دوره ده امپراطوری بوده است . متن های ابریشمی بازیابی شده از ماوانگدوئی mawangdui در قرن دو قبل از میلاد نشانه ای از سنت های بافت محلی غنی این شهر است . در سال ۱۹۰۴ چانگ شا در های خود را به مبادلات و تجارت خارجی باز کرد و تعداد زیادی از تجارت های آمریکایی و ارو پایی در این شهر جای گرفتند . چانگشا پایگاه جنبش کمونیستی مائو زدونگ . این شهر همچنین صحنه نبرد بین جمهوری خلق چین و امپراطوری ژاپن بوده . این روز ها چانگ شا یک شهر مهم تجاری و از لحاظ کارخانه ها و حمل و نقل مرکزی در جمهوری خلق چین است .

مترو چانگشا

شهر چانگشا دارای ۴ خط مترو می باشد، این شهر پایتخت استان هونان در چین است. اولین خط مترو این شهر خط ۲ می باشد که در تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۱۴ سرویس دهی به مسافران را آغاز کرد.

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر