شرایط تحصیل در چین در رشته ی داروسازی

تحصیل در چین, عمومی آذر 6, 1397 دی 11, 1348


در این مقاله به شرایط تحصیل در چین در رشته ی داروسازی و همچین در خصوص مزایای آن خواهیم پرداخت.

تحصیل در چین در رشته ی داروسازی

داروسازی رشته‌ای در زمینه‌ی دارو درمانی و از جمله متداول‌ترین روش‌های درمان بیماران محسوب می‌شود .می‌توان گفت رشته داروسازی در ارتباط با علوم پزشکی است اما در واقع از شاخه‌ها و رشته‌های علوم پزشکی محسوب نمی‌شود.

رشته دارو سازی دانشگاه شی ان چین

رشته دارو سازی دانشگاه علوم پزشکی چین

رشته دارو سازی دانشگاه داروسازی چین (China Pharmaceutical University (CPU

علت حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد نا موفق بودن شیوه‌ی مداوای بیمار به دارو مربوط می‌شود ؛ که این اهمیت رشته‌ی داروسازی را نشان می‌دهد .

شرایط تحصیل در چین در رشته ی داروسازی 

امروزه داروسازی بعد از رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی جزو پر طرفدارترین رشته‌های تحصیلی برای متقاضیان آزمون‌های سراسری رشته‌ی تجربی محسوب می‌شود . این  حجم از استقبال از رشته‌ی داروسازی  با توجه به سخت بودن قبولی در این رشته به علت درآمد بالایی ست که یک دکتر دارو ساز دارد.

اما شرایط تحصیل در  رشته‌ی داروسازی در ایران بسیار سخت و نیازمند رتبه‌ی بالایی در کنکور سراسری است همچنین هزینه‌های بسیار بالای دارد، در نتیجه به شرایط تحصیل در چین در رشته ی داروسازی بیشتر خواهیم پرداخت.

همه‌ی این عوامل باعث می‌شود که افرادی که در این رشته پذیرفته نشده‌اند؛ همچنین تمایل به ادامه تحصیل و اخذ بورسیه‌ی تحصیلی در خارج از کشور را دارند و به دنبال یک مقصد مناسب برای تحصیل خود می‌گردند کشور چین را انتخاب کنند؛ چرا که تحصیل در چین مزایای بسیاری دارد که به آنها می‌پردازیم.

برای  کسانی که به دنبال مهاجرت به این کشور هستند راه‌های متعددی کشور وجود دارد از جمله این راه‌ها سرمایه گذاری در چین کار در چین و یا تحصیل در چین و… است که البته تحصیل در چین سریع‌ترین و کم هزینه‌ترین راه برای اقامت و گرفتن تابعیت در این کشور محسوب می‌شود. و بعد از اتمام تحصیل  در چین می‌توان برای تابعیت اقدام کرد .

شرایط و مزایای تحصیل در چین در رشته ی داروسازی 

تحصیل در چین در رشته‌ی داروسازی

در سال ۱۹۵۵ کالج پزشکی پکن به عنوان اولین دانشگاه در چین شروع به پذیرش دانشجویان در رشته‌ی داروسازی کرد.

تحصیل در چین در رشته‌ی داروسازی ۵ سال به طول می‌انجامد و نیازمند شرکت در آزمون ورودی نیست و علاوه بر این هم از رشته‌ی تجربی و هم از رشته‌ی ریاضی دانشجو می‌پذیرد.

تحصیل در رشته‌ی دارو سازی نیازمند تسلط به زبان چینی نیست و در دانشگاه‌های چین  به زبان انگلیسی تدریس می‌شود اما در طول دوره دانشجویان موظف به گذاراند  دوره‌های زبان چینی هستند .

با توجه به شرایط تحصیل در چین در رشته ی داروسازی هزینه‌های تحصیل در چین بسیار مقرون به صرفه است و همچنین می‌توانند با اخذ بورسیه‌ی تحصیلی از پرداخت شهریه معاف باشند .

یکی از مهمترین عوامل جذب دانشجویان به دانشگاه‌های چین اختصاص سالانه ۹۰۰ یوان بورسیه‌ی تحصیلی به دانشجویان خارجی است .

با این حال این چند عامل یعنی تحصیل به زبان انگلیسی و عدم نیاز به شرکت در آزمون ورودی و پایین بودن هزینه‌های تحصیل و اخذ بورسیه‌ی تحصیلی از مزایای تحصیل در چین محسوب می‌گردد ‌.

مزایای دیگر تحصیل در چین

 • پایین بودن  هزینه‌های تحصیل  ( سالانه بین ۶۰۰۰ تا۷۰۰۰ دلار)
 • مقرون به صرفه بودن  هزینه‌های زندگی در چین
 • امکان استفاده از بورسیه‌ی تحصیلی
 • تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های جهان
 • اخذ اقامت از طریق تحصیل در چین
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • تحصیل در یکی از بزرگترین قطب‌های اقتصادی و صنعتی در جهان
 • مسافت به نسبت کم با ایران برای دانشجویان ایرانی
 • عدم نیاز به شرکت در آزمون ورودی
 • آشنایی با فرهنگ مردم چین
 • امکان ذخیره‌ی پول به علت کم بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی
 • ورود به بازار کار بعد از اتمام تحصیل

همه‌ی این  عوامل باعث می‌شود که دانشجویان زیادی علاقه‌مند به دانستن شرایط تحصیل در چین در رشته‌ی داروسازی باشند . از این رو کشور چین با اضافه کردن دانشگاه‌ها ی دارو سازی  به تقاضای رو به رشد دانشجویان پاسخ می‌دهد .

و در حال حاضر بیش از ۲۵۷ دانشکده‌ی  داروسازی در این کشور وجود دارد .

دانشگاه‌های چین جزء بهترین دانشگاه‌های جهان است و بیشترین تعداد دانشگاه  را در لیست دانشگاه‌های معتبر جهان به خود اختصاص می‌دهد.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر