سیاست چین با آمریکا و نقش کنگره

مقالات تیر ۱۲, ۱۳۹۷ تیر ۱۱, ۱۳۹۷


سیاست چین با آمریکا و نقش کنگره، مطبوعات، و بخش خصوصی

سیاست آمریکا و چین حاصل تعامل دقیق امنیت ملی دو کشور است. در واقع نگرانی ها، منافع ، دیدگاه های بوروکراتیک و رای عموم مردم، همه و همه در این سیاست ها تاثیرگذارند. سیسات های اتخاذ شده اغلب پیچیده هستند و اهداف متفاوتی را دنبال می کنند. برای مثال، یک ابتکار حاکمیتی کشور چین، افزایش مدت زمان صدور ویزای دانشجویی بود تا در مقابل سیاست های جذب مهاجر امریکا بایستند.

تصمیم گیری در مورد سیاست خارجی ایالت متحده آمریکا بسیار پیچیده است و کشور چین از این موضوع جدا نیست.

مسائل خارج از دولت نیز به اخذ سیاست های ایالات متحده و کشور چین کمک می کند. مبادلات فرهنگی چین و آمریکا توسط سازمان های برجسته ای مانند کمیته ملی روابط بین الملل چین-امریکا ترویج می شوند. شورای کسب و کار ایالات متحده-چین، نوع ارتباط تجاری آمریکا با چین را تعیین می کند. کمیته ارتباطات علمی امریکا با جمهوری خلق چین، در زمینه علوم طبیعی، علوم اجتماعی و ارتباطات انسانی حمایت های مالی فراهم می کند. آژانس های گردشگری و انجمن های حرفه ای مانند AFL-CIO و سایر سازمان های اجتماعی آمریکایی-چینی با سازمان های مرتبط کشور چین همکاری می کنند و نیز علاقه مند به ایجاد روابط سالم بین آمریکا و کشور چین هستند.

در طول بیش از دو دهه پس از اینکه کمونیست ها در سال ۱۹۴۹ حاکم کشور چین شدند، سیاست ایالات متحده در صدد است تا جمهوری خلق چین را منزوی کند. ساختار و فرآیند چین، نوع ارتباط امریکا با چین را مشخص می کند. مانند بسیاری از کشورهای دیگر، کشور چین هم  دارای مقامات دولتی و طرفداران خارج از کشور است که علاقه مند به روابط چین و آمریکا هستند. رئیس جمهور کشور چین در تعیین سیاست های ارتباط با ایالات متحده امریکا، نقش و نفوذ کاملا متفاوت از سایرین است. او تصمیمات مهمی را اتخاذ می کند که خط مشی کلی سیاست چین در ایالات متحده را تعیین می کند.

ارسال نظر

10 غذای محبوب چین آب و هوای کشور چین آشنایی با تاریخ کشور چین آشنایی با کشور چین آموزش آشپزی غذا های چینی آموزش آشپزی چینی اقتصاد چین تاریخ و تمدن کشور چین تاریخچه کشور چین تاریخ کشور چین تجارت از چین به ایران تجارت با چین تجارت در چین تجارت کالا در چین تحصیل در چین تمدن کشور چین جاذبه های کشور چین جاذبه های گردشگری کشور چین جنگل های کشور چین جنگ های کشور چین خرید کالا از چین دانستنی های کشور چین درباره کشور چین درباره کشور چین بیشتر بدانید دوره قبل از میلاد در چین دوره های تاریخی کشور چین رشد اقتصادی چین زمان پیدایش کشور چین سرمایه گذاری در چین سفر به چین سلسله های تاریخ کشور چین سلسله های کشور چین شرکای تجاری چین غذا های دریایی کشور چین غذا های کشور چین غذای های عجیب چین غذای کشور چین فرهنگ کشور چین قاشق و چنال چینی قرارداد با شرکت های چینی نحوه غذا خوردن چینی نوشیدنی های چینی پادشاهان کشور چین چینی ها چی می خورند کوه های کشور چین

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر