سوالات متداول ویزای کار چین

کار در چین دسامبر 15, 2018 آذر 24, 1397


نرخ رشد اقتصادی سریع چین، در دهه های اخیر، باعث ترغیب خارجی ها برای زندگی و کار در پکن، شانگهای و دیگر شهرهای بزرگ چین شد. با توجه به فرصت هایی که توسط اقتصاد در حال توسعه چین ایجاد شده، چین فرصتی برای غرق شدن در یک فرهنگ کاملا جدید است، یک مقصد محبوب برای خارجی هایی است که به دنبال چالش جدید هستند.

 

به عنوان یک خارجی، اگر می خواهید در چین کار کنید، تقریبا به طور قطع نیاز به ویزا دارید. خوشبختانه، مقامات چینی تلاش های زیادی برای آسان کردن فرآیند درخواست ویزای کار چین کرده اند. و از متخصصین خارجی که برای اهداف تجاری به کشور چین می آیند، استقبال می کنند.

 

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ می دهم:

  • آیا به ویزای کار چین نیاز دارم؟
  • فرآیند کسب ویزای کار چین چیست؟
  • اگر بخواهم به صورت فصلی برای کار به چین بروم شرایط من چگونه است؟
  • چگونه می توانم ویزای کار چین را به عنوان یک کارآفرین کسب کنم؟
  • اگر ویزای کار چین بگیرم. این ویزا به درد همسر و خانواده من هم می خورد؟
  • چگونه می توانم از طریق حساب بانکی ام به خارج از چین پول انتقال دهم؟

اگر شما نیز سوالی در این باره دارید، در زیر همین مقاله بپرسید ظرف ۲۴ ساعت بعد مقاله را آپدیت خواهم کرد و به جواب شما پاسخ خواهم داد.

 

قسمت چهارم از سری مقالات سوالات متداول کاربران این قسمت ویزای کار چین

آیا به ویزای کار چین نیاز دارم؟

 

اگر قصد دارید در چین زندگی کنید و در چین کار کنید، قطعا نیاز به یک ویزای کاری دارید تا این کار قانونی انجام شود. در حال حاضر تعداد بسیار کمی از کشورها (سنگاپور، برونئی و ژاپن) وجود دارد که شهروندان می توانند برای مدت کوتاهی بدون هیچ گونه اقامتی به چین بروند و کار کنند. اما برای ایرانیان چنین چیزی ممکن نیست.

 

با این حال، برای همه افراد دیگر، قبل از شروع زندگی یا کار در چین، باید ویزای خود را دریافت کنند.

 

فرآیند کسب ویزای کار چین چیست؟

 

درخواست های ویزا برای چین توسط سفارت محلی یا مرکز خدمات اختصاص یافته،  مدیریت می شود. شهرهای اصلی سراسر جهان اغلب مرکز خدمات ویزا را برای تأیید سفارت در صدور ویزا در اختیار دارند.

 

مرکز خدمات ویزا چین دارای خدماتی است که به شما اجازه می دهد نوع ویزایی را که می خواهید انتخاب کنید و اینکه آیا در شرایط آن ویزا شما حتما بایدحضوری اقدام کنید یا می توانید از طریق ایمیل درخواست کنید. سپس به شما می گوید که اسناد مورد نیاز شما چه چیزی است و بعد برای درخواست شما چه زمانی لازم است.

 

ویزا های مختلفی وجود دارد، بسته به مدت زمانی که قصد دارید در چین باقی بمانید  و نیز عوامل دیگری مانند ملیت شما در گرفتن نوع ویزا تاثیر دارد. برای کار در چین، ویزای نوع Z ممکن است برای شما مناسب باشد. یا اگر شما در زمینه خود بسیار ماهر هستید، ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای R باشید.

 

شما می توانید طبق مدت زمانی که قصد سفر دارید، برای ویزا درخواست دهید. اما توصیه می شود که حداقل یک ماه را برای اسناد مورد پردازش قرار دهید. مرکز خدمات سفارت و یا سفارت محلی شما قادر خواهد بود به شما زمان پردازش دقیق تر برای کمک به شما در برنامه ریزی را ارائه دهد.

 

در اکثر موارد شما می توانید فرم درخواست خود را به صورت آنلاین از طریق وب سایت مرکز ویزا چین ارسال کنید. پس از آن شما می توانید آن را چاپ و آن را همراه با مدارک مورد نیاز خود به نزدیکترین مرکز یا سفارت خود  ببرید.

پس از تأیید گذرنامه خود، ویزای خود را دریافت خواهید کرد.  و هزینه آن را شما می توانید به صورت نقدی پرداخت کنید.

برنامه پرداخت هزینه برای ویزاهای مختلف متفاوت است و بسیار پیچیده است. ملیت، سرعت پردازش، هزینه کنسولگری، هزینه مدیران و مالیات همه  در هزینه ویزای شما گنجانده می شود. برای پیدا کردن هزینه های ویزای نهایی خود، در هنگام شروع درخواست با مرکز سفارت یا مرکز ویزا خود هماهنگ کنید.

 

بسیاری از سازمان های ویزا وجود دارند که می توانند به شما در روند درخواست ویزا برای چین کمک کنند. به دلیل موانع اجرایی اجتناب ناپذیر و موانع زبان، این بسته به انتحاب شما دارد که نیاز بدانید تمام کار ها را دست این سازمان ها بسپارید یا خودتان اقدام کنید. . با این حال، این خدمات ارزان نیست، بنابراین قبل از اینکه شما موافقت کنید که با یک نماینده کار کنید، مطمئن شوید دقیقا همان چیزی را  که می خواهید می تواند برایتان انجام دهد بعد پول اش را بپردازید.

 

اگر بخواهم به صورت فصلی برای کار به چین بروم شرایط من چگونه است؟

 

برای کارگران و کارمندانی که قصد  دارند مدت کوتاهی برای کار به چین بروند، فرآیند که در بالا ذکر شد باید طی شود. فقط یکسری تغییرات جزئی در نوع ویزا هست آن هم درصورتی که کمتر از ۶ ماه بخواهید در چین اقامت کنید.

اما اصل فرآیند طبق موارد بالاست.

چگونه می توانم ویزای کار چین را به عنوان یک کارآفرین کسب کنم؟

 

ویزای چینی M نوعی  ویزا برای افرادی است که برای فعالیت تجاری به چین می آیند  اگر شما در حال راه اندازی یک کسب و کار هستید. شما می توانید برای ویزای کار چین درخواست دهید، اما باید اطلاعات مربوط به فعالیت پیشنهادی خود و یک دعوت از یک شریک تجاری در چین را ارائه دهید.

هیچ ویزای خاصی برای افرادی که به صورت آزادانه کار می کنند وجود ندارد.

ایده خوبی است که با وکیل مهاجرت و یا آژانس ویزا معتبر صحبت کنید اگر مطمئن نیستید که مسیر ویزا چگونه است.

 

اگر ویزای کار چین بگیرم. این ویزا به درد همسر و خانواده من هم می خورد؟

 

هنگامی که شما ویزای شغلی خود را برای چین دارید، می توانید برای اعضای خانواده خود درخواست ویزای S1 یا S2  کنید. شما باید اسناد مختلفی را تهیه کنید که حاوی دعوت نامه برای پیوستن به شما، کپی پاسپورت و اثبات رابطه آنها باشد.

تعریف خانواده برای هدف این ویزا نسبتا گسترده است. شما می توانید برای همسر، فرزندان کوچک، کودکان بالغ و همسران، پدربزرگ و مادربزرگ و همسران خود و والدین ویزا بگیرید.

 

چگونه می توانم از طریق حساب بانکی ام به خارج از چین پول انتقال دهم؟

 

شما وقتی که کسب در آمد می کنید. و در چین کار می کنید، باید یک حساب بانکی در چین باز کنید.

و بعد می توانید با استفاده از یک سرویس تبدیل پول مانند TransferWise پول را منتقل کنید.

 

برای دیدن اصل این مقاله به سایت اصلی آن مراجعه شود.

https://transferwise.com/us/blog/china-work-visa

 

 

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر