سوالات متداول این قسمت بعد از ورود به چین

تحصیل در چین آذر 24, 1397 تیر 1, 1398


تصمیم گرفته ام در طی چند مقاله سوالات متداول شما برای ادامه تحصیل در چین را بنویسم. در این مقاله به  ۵ سوال متداولی که اکثرا متقاضیان درباره بعد از ورود به چین از مشاوران و کارشناسان ما می پرسند، پاسخ خواهم داد.

اگر شما نیز سوالی در این باره دارید، در زیر همین مقاله بپرسید ظرف ۲۴ ساعت بعد مقاله را آپدیت خواهم کرد و به جواب شما پاسخ خواهم داد.

 

قسمت دوم از سری مقالات سوالات متداول کاربران

  1. بعد از اینکه وارد چین شدم باید چه کاری انجام دهم؟

به طور معمول، دانشجویان بین المللی با هواپیما به چین می آیند.  و نیز ممکن است که آنها توسط راه آهن، قایق، اتوبوس و سایر وسایل حمل و نقل بیایند. اولین کار پس از ورود به چین کنترل شدن در مرز چین است.

 

کنترل مرزی چین

 

کنترل مرزی چین به کانال های مختلفی تقسیم می شود، از جمله کانال شهروند چینی و کانال شهروند خارجی. دانش آموزان بین المللی باید از طریق یکی از آن ها وارد شوند. قبل از ورود به چین، باید فرم درخواست ورود خارجیان را پر کنید و آن را به بازرس دفتر گمرک ارسال کنید. بازرسان ممکن است از شما در مورد هدف سفرتان از شما سوال بپرسند، برای همین به شما توصیه می کنم  پاسخ های خود را از قبل آماده کنید و اسناد مربوطه را با خود به همراه داشته باشید.

 

  1. با ورود به چین آیا باید معاینه فیزیکی  انجام دهم؟

 

با توجه به مقررات مربوط به  دولت چین، دانشجویان بین المللی که با ویزای X-visa وارد چین می شوند، باید بررسی های بهداشتی را انجام دهند. در عوض دانشجویان بین المللی می توانند قبل از آمدن به چین اقدام به انجام معاینات فیزیکی در کشور خود کنند.

اگر سند ارسال شده با مشخصات یا الزامات مطابقت نداشته باشد یا قبل از ورود به چین، معاینه پزشکی انجام نگرفته باشد، آنها مجبورند که در مرکز بهداشتی اداره بازرسی محلی و اداره کل قرنطینه محلی دوباره  معاینه شوند سپس مرکز صدور گواهینامه ثبت احوال فیزیکی برای خارجیان را صادر می کند که یکی از پیش شرط ها برای کسب مجوز اقامت در چین است.

برای معاینه فیزیکی مواد زیر ممکن است مورد نیاز باشد:

  • گذرنامه
  • گواهی معاینه فیزیکی گرفته شده قبل از ورود به چین
  • عکس ۲ عدد که همچنین ممکن است در محل معاینه فیزیکی گرفته شود
  • گواهی پذیرش و بورسیه تحصیلی(فتوکپی)

 

  1. وقتی در چین تحصیل می کنم، چه قوانین و مقرراتی باید رعایت کنم؟

 

رفتارهای دانشجویان بین المللی در چین تحت قوانین و مقررات ملی و محلی چین در خارج از کشور و همچنین قوانین و مقررات دانشگاهی دانشجویان بین المللی قرار دارد. اداره خروج / ورود، ایستگاه پلیس و کالج / دانشگاه مسئولیت مدیریت دانشجو را به عهده دارند.

قبل از شروع رسمی مطالعات،  به دانش آموزان و دانشجویان دستورالعمل های مربوط به قوانین رفتار و مقررات دانشگاه  را برای  تازه واردان آموزش خواهند داد. علاوه بر این، اداره خروج / ورود و ایستگاه پلیس نیز در مورد ایمنی عمومی سخنرانی خواهد کرد.

برای پذیرش مقررات قانون، خارجی ها (دانشجویان بین المللی) می توانید به بخش “قوانین و مقررات چینی” وب سایت مراجعه کنند: http://124.205.165.218:8423/zh/news/index10026.html

 

  1. اگر من بخواهم در برنامه کارآموزی خارج از دانشگاه مشارکت کنم، باید چه کاری انجام دهم؟ 

 

اگر یک دانش آموز بین المللی که ویزای X_visa دارد در یک برنامه کارآموزی خارج از دانشگاهشرکت کند یا در طول اقامت خود در چین مشغول به کار بخشی نیمه وقت باشد، ابتدا باید رضایت دانشگاه را بدست آورد و سپس موافقت نامه های دانشگاه و کارفرما برای کارآموزی یا کار نیمه وقت  خارج از دانشگاهرا به اداره ورود خروج چین ارائه دهید.

فقط بعداز این مراحل است، که می توانید در فعالیت های کارآموزی خارج از دانشگاه شرکت کنید. در غیر این صورت، فعالیت هایی مانند کار در خارج از مدرسه در یک برنامه کار یا یک برنامه کارآموزی مجاز نیست. لطفا توجه داشته باشید که تاریخ کارآموزی شما نمیتواند از اعتبار مجوز اقامت شما تجاوز کند.

اگر می خواهید یک کارآموزی را پیدا کنید، لطفا به سیستم عامل حرفه ای و رسمی مانند مرکز خدمات دانشجویی یا پلت فرم اطلاعاتی دانشگاه خود مراجعه کنید.

در نهایت، برای شما آرزو می کنم در چین اقامت خوب و به یادماندنی را داشته باشید.

 

  1. چگونه می توانم بعد از ورود به چین به دانشگاه ام بروم؟

 

پس از ورود به چین، می توانید از تاکسی، مترو، اتوبوس و دیگر وسایل حمل و نقل استفاده کنید و همچنین ممکن است با توجه به دانشگاهی که از آن بورسیه تحصیلی و پذیرش گرفته باشید، دانشگاه شما در شهری از چین باشد که مستقیم نمی توانید از ایران به آن شهر بروید و  باید با قطار بین شهری یا پرواز داخلی به شهر مقصدتان در چین بروید.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر