سلسله تانگ چین

مقالات تیر ۱۷, ۱۳۹۷ تیر ۱۷, ۱۳۹۷


سلسله تانگ چین

در مشاهده سابقه تاریخی کشور چین، سلسله تانگ چین جالب ترین دوره تاریخی در تاریخ چین می باشد. این سلسله در سال ۶۱۸ تأسیس شد و تا سال ۹۰۷ به پایان رسید، دولت تحت حکومت امپراتورهای تانگ تبدیل به کشور قدرتمند و موفق شد. به ویژه، در این دوره باشکوه، اقتصاد، سیاست، فرهنگ و قدرت نظامی به سطح پیشرفته ای بی نظیر رسید.

 

استقرار سلسله تانگ

در پایان سلسله سوئی (۵۸۱ – ۶۱۸)، کل کشور به دلیل ظلم و ستم امپراتور یانگ به هرج و مرج افتاد؛ شورشیان از دهقانان همه جا بودند. حکم قهرمان امپراتور یانگ، افسر ارشد  Taiyuan-Li Yuan، که همچنین به عنوان Tangguo Gong شناخته می شود در)  ماه مه ۶۱۷ در ارتش Taiyuan به او داده شد. در ماه نوامبر همان سال، ارتش لی یوان در پایتخت شهر Chang’an که در حال حاضر با نام سی ان شناخته می شود یک پادشاه جدید، با نام یانگ تو، را در تخت سلطنت به عنوان امپراتور گونگ قرار دادند. در همین حال، لی یوان دا Chengxiang را نخست وزیر و تانگ وانگ را (پادشاه تانگ) اعلام کرد. یوون  Huaji، لی یوان در سال ۶۱۸ پس از اینکه امپراتور یانگ توسط کاندیدای خود کشته شد، از این فرصت استفاده کرد و خود را امپراتور اعلام کرد و عنوان دولت را به تانگ و همچنین شهر چانگن را به عنوان پایتخت تغییر داد.

دوره عالی سلسله تانگ

اولین دوره با شکوه چین از سال ۶۲۷ تا ۶۴۹ بود، درست زمانی که سلسله تانگ درست شد و قدرت ملی آن از شرایط ضعیف قبلی بهبود یافت. تحت قدرت امپراتور حکیم تایزونگ لی شیمین، قدرت ملی و توسعه اجتماعی به رفاه بی نظیر رسید – اقتصاد و تجارت شکوفا شد، نظم اجتماعی پایدار و فساد دولتی از بین برده شد و مرزهای ملی حتی برای کشورهای خارجی باز بود.

ارسال نظر

10 غذای محبوب چین آب و هوای کشور چین آشنایی با تاریخ کشور چین آشنایی با کشور چین آموزش آشپزی غذا های چینی آموزش آشپزی چینی اقتصاد چین تاریخ و تمدن کشور چین تاریخچه کشور چین تاریخ کشور چین تجارت از چین به ایران تجارت با چین تجارت در چین تجارت کالا در چین تحصیل در چین تمدن کشور چین جاذبه های کشور چین جاذبه های گردشگری کشور چین جنگل های کشور چین جنگ های کشور چین خرید کالا از چین دانستنی های کشور چین درباره کشور چین درباره کشور چین بیشتر بدانید دوره قبل از میلاد در چین دوره های تاریخی کشور چین رشد اقتصادی چین زمان پیدایش کشور چین سرمایه گذاری در چین سفر به چین سلسله های تاریخ کشور چین سلسله های کشور چین شرکای تجاری چین غذا های دریایی کشور چین غذا های کشور چین غذای های عجیب چین غذای کشور چین فرهنگ کشور چین قاشق و چنال چینی قرارداد با شرکت های چینی نحوه غذا خوردن چینی نوشیدنی های چینی پادشاهان کشور چین چینی ها چی می خورند کوه های کشور چین

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر