رسوم ازدواج سنتی در کشور چین – جشن عروسی در چین

چین تیر 9, 1397 دی 11, 1348


در کشور چین، از سال ۱۹۷۹ به دلیل تغییر قوانین ازدواج و سیاست های اعمال شده بر خانواده ها، ازدواج به سبک قدیمی و سنتی کمرنگ شده است و شکل جدیدی از ازدواج در کشور چین ایجاد شده است. در این مقاله در مورد رسوم ازدواج سنتی در کشور چین ، به طور اجمالی توضیح می دهیم.

ازدواج چینی سنتی برخلاف ازدواج چینی مدرن، مراسم تشریفاتی دارد که اتحاد میان زن و شوهر را نشان می دهد. در فرهنگ چینی، عشق و تک همسری مرسوم است. مراسم عروسی و آداب و رسوم این مراسم، به دلیل تاریخ گسترده و غنی چین و فرهنگ ها و گروه های قومی و زبانی مختلف در مناطق مختلف، متفاوت است.

رسوم ازدواج سنتی در کشور چین ۶ مرحله می باشد:

  • مرحله خواستگاری: پس از آنکه پدر و مادر پسر، دختر مناسب را یافتند، از فردی که شغلش واسطه گری در ازدواج است می خواهند تا تضادها و اختلاف نظرهای میان دو خانواده را حل و فصل کند. واسطه گران ازدواج معمولا بین دو خانواده که با هم آشنا نیستند، وساطت می کنند. ازدواج در کشور چین برپایه ادامه نسل و احترام شکل می گیرد.
  • تعیین سرنوشت عروس و داماد: اگر دختر و خانواده اش با پیشنهاد ازدواج مخالفت نکردند، دلال با استفاده از تاریخ تولد دختر و پسر، سرنوشت این دو را تعیین می کند. این روش یک پیشگویی در کشور چین است و به آن سنت مین می گویند. سنت مین برای تعیین آینده ازدواج دختر و پسر استفاده می شوند. اگر نتیجه سنت مین خوب بود، به مرحله بعدی می رسند و مهریه عروس را تعیین می کنند.
  • هدایای وراثتی (هدایای زینتی): در این مرحله، خانواده های عروس و داماد از دلال می خواهند مهریه و هدایای توافق شده ی وراثتی را در نامه ای به خانواده عروس بدهد.
  • هدایای عروسی: پس از آن خانواده داماد برای خانواده عروس انواع غذا، کیک و اقلام مذهبی ارسال خواهند کرد.
  • مقدمات عروسی: قبل از مراسم عروسی، هر دو خانواده روز عروسی را براساس تونگ چینگ (tung shing) انتخاب می کنند. در روش تونگ چینگ یک روز مبارک را برای اطمینان از آینده خوب زن و شوهر در نظر می گیرند.
  • مراسم عروسی: در نهایت مراسم عروسی برگزار می شود. در این مراسم دختر و پسر به طور رسمی ازدواج خود را اعلام می کنند.

یک پاسخ تا “رسوم ازدواج سنتی در کشور چین – جشن عروسی در چین”

  1. سلام بهتر نبود یه ذره باز ترش میکردین من لکچر دارم ۵ دقیقه باید حرف بزنم و با سوال و ایده اگه میشه کمکم کنید

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر