رسوم ازدواج سنتی در کشور چین

مقالات تیر ۹, ۱۳۹۷ تیر ۹, ۱۳۹۷


در کشور چین، از سال ۱۹۷۹ به دلیل تغییر قوانین ازدواج و سیاست های اعمال شده بر خانواده ها، ازدواج به سبک قدیمی و سنتی کمرنگ شده است و شکل جدیدی از ازدواج در کشور چین ایجاد شده است. در این مقاله در مورد رسوم ازدواج سنتی در کشور چین ، به طور اجمالی توضیح می دهیم.

ازدواج چینی سنتی برخلاف ازدواج چینی مدرن، مراسم تشریفاتی دارد که اتحاد میان زن و شوهر را نشان می دهد. در فرهنگ چینی، عشق و تک همسری مرسوم است. مراسم عروسی و آداب و رسوم این مراسم، به دلیل تاریخ گسترده و غنی چین و فرهنگ ها و گروه های قومی و زبانی مختلف در مناطق مختلف، متفاوت است.

رسوم ازدواج سنتی در کشور چین ۶ مرحله می باشد:

  • مرحله خاستگاری: پس از آنکه پدر و مادر پسر، دختر مناسب را یافتند، از فردی که شغلش واسطه گری در ازدواج است می خواهند تا تضادها و اختلاف نظرهای میان دو خانواده را حل و فصل کند. واسطه گران ازدواج معمولا بین دو خانواده که با هم آشنا نیستند، وساطت می کنند. ازدواج در کشور چین برپایه ادامه نسل و احترام شکل می گیرد.
  • تعیین سرنوشت عروس و داماد: اگر دختر و خانواده اش با پیشنهاد ازدواج مخالفت نکردند، دلال با استفاده از تاریخ تولد دختر و پسر، سرنوشت این دو را تعیین می کند. این روش یک پیشگویی در کشور چین است و به آن سنت مین می گویند. سنت مین برای تعیین آینده ازدواج دختر و پسر استفاده می شوند. اگر نتیجه سنت مین خوب بود، به مرحله بعدی می رسند و مهریه عروس را تعیین می کنند.
  • هدایای وراثتی (هدایای زینتی): در این مرحله، خانواده های عروس و داماد از دلال می خواهند مهریه و هدایای توافق شده ی وراثتی را در نامه ای به خانواده عروس بدهد.
  • هدایای عروسی: پس از آن خانواده داماد برای خانواده عروس انواع غذا، کیک و اقلام مذهبی ارسال خواهند کرد.
  • مقدمات عروسی: قبل از مراسم عروسی، هر دو خانواده روز عروسی را براساس تونگ چینگ (tung shing) انتخاب می کنند. در روش تونگ چینگ یک روز مبارک را برای اطمینان از آینده خوب زن و شوهر در نظر می گیرند.
  • مراسم عروسی: در نهایت مراسم عروسی برگزار می شود. در این مراسم دختر و پسر به طور رسمی ازدواج خود را اعلام می کنند.

ارسال نظر

10 غذای محبوب چین آب و هوای کشور چین آشنایی با تاریخ کشور چین آشنایی با کشور چین آموزش آشپزی غذا های چینی آموزش آشپزی چینی اقتصاد چین تاریخ و تمدن کشور چین تاریخچه کشور چین تاریخ کشور چین تجارت از چین به ایران تجارت با چین تجارت در چین تجارت کالا در چین تحصیل در چین تمدن کشور چین جاذبه های کشور چین جاذبه های گردشگری کشور چین جنگل های کشور چین جنگ های کشور چین خرید کالا از چین دانستنی های کشور چین درباره کشور چین درباره کشور چین بیشتر بدانید دوره قبل از میلاد در چین دوره های تاریخی کشور چین رشد اقتصادی چین زمان پیدایش کشور چین سرمایه گذاری در چین سفر به چین سلسله های تاریخ کشور چین سلسله های کشور چین شرکای تجاری چین غذا های دریایی کشور چین غذا های کشور چین غذای های عجیب چین غذای کشور چین فرهنگ کشور چین قاشق و چنال چینی قرارداد با شرکت های چینی نحوه غذا خوردن چینی نوشیدنی های چینی پادشاهان کشور چین چینی ها چی می خورند کوه های کشور چین

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر