درباره غذا های کشور چین بیشتر بدانید

مقالات خرداد ۳۰, ۱۳۹۷ خرداد ۳۰, ۱۳۹۷


تبلیغات منفی و زننده بسیاری در مورد غذا های کشور چین صورت گرفته است، به طوری که افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، با خود کنسرو و غذاهای بسته بندی می برند. اما این تبلیغات بخش بسیار کوچکی از غذاهای چین را نشان می دهند. این کشور غذاهای بسیار محبوب و معروف در سطح جهان دارد که در این مقاله به معرفی انها می پردازیم.

در کشوری که برای خوش آمد گویی به کسی، از اصطلاح “آیا غذا خورده ای؟” استفاده می کنند، باید مطمئن باشید، غذایی فوق العاده خواهید خورد. تاریخ خود آشپزی به حدود ۱۰۰۰ سال می رسد . سبک های آشپزی، تکنیک ها و مواد تشکیل دهنده غذاهای چینی در طول زمان تکامل یافته اند.

غذا های کشور چین شامل چه چیزی می باشد :

یک وعده غذایی معمولی چینی شامل کربوهیدرات و نشاسته مانند رشته فرنگی، برنج یا نان، سیب زمینی سرخ کرده و یا سبزیجات، ماهی و گوشت، قارچ، آب شاه بلوط ، بامبو و توفو است . در شمال چین، موادغذایی متشکل از گندم مانند رشته فرنگی و نان محبوب است ولی در جنوب چین بیشتر برنج را می پسندند. برنج های کوتاه قد و چسبناک در جنوب چین بسیار پر طرفدار هستند.

در هر از غذا های کشور چین تلاش شده بین سه جنبه مزه، ظاهر و عطر تعادل برقرار شود. چینی ها توجه زیادی به زیبایی غذا دارند و زیبایی را  با رنگ های متنوع در غذا ایجاد می کنند. سس ها و ادویه ها مانند سس ماهی، پودر ۵ ادویه ، سس صدف، سس سویا، سرکه، سیر ، زنجبیل تازه و … برای عطر و مزه دادن به غذا استفاده می شود.

در غذا های کشور چین و ژاپنی از Umami استفاده می کنند و از آن به “طعم خوش و دلپذیر” یاد می کنند. این طعم در بسیاری از دستورغذاهای چینی به کار می رود.

غذا های کشور چین و نحوه آماده سازی آن تحت تاثیر دو فلسفه عمده است: کنفسیوس گرایی و تائوئیسم. یکی از استانداردها توسط کنفوسیوس این بود که غذا باید قبل از سرو شدن به قطعات کوچک بریده شود. افرادی که از فلسفه تائوئیسم در غذا پیروی می کنند، به غذاهای توجه دارند که سلامتی و طول عمر را افزایش می دهند و توانایی های شفا دارد.

غذاهای چینی متنوع هستند. هر منطقه غذاهای مخصوص به خد را دارد. سبک های آشپزی، مواد تشکیل دهنده، طعم دهنده ها همگی از منطقه به منطقه دیگر متفاوت هستند. مهمترین غذاهای منطقه ای در چین در مناطق  آنهویی، کانتونی، فوجیان، خنان، جیانگ سو، شاندونگ ، سچوان و ججیانگ است.

هندی کردن دستور غذاهای چینی !!!

هندی شدن دستور غذاهای چینی از جایی آغاز شد که تعدادی چینی در شهر کلکته بیش از ۱۰۰ سال زندگی کردند. در این زمان سس ها و ادویه های چینی و حتی تکنیک پخت غذا توسط چسنس ها مانند بخارپز کردن و سرخ کردن هم زمان با هم زدن وارد غذاهای هندی شد. بسیاری از فروشندگان غذای خیابانی شروع به سرو این نوع غذاها کردند، که امروزه به هاکا (Hakka) معروف است. از این غذاها می توان به مانچوئیان، چاپسویی امریکایی ترش و شیرین، چومین و … . این غذاها ظاهر مشابه غذاهای چینی دارن اما طعمشان به دلیل ترکیب با غذاهای هندی، متفاوت است.

نحوه صحیح خوردن غذا های کشور چین :

غذا های کشور چین را با چاپ استیک می خورند. این قانون را در تمام خانوارهای چینی رایج است. سالها پیش، استفاده از چنگال و چاقو را نماد خشونت می پنداشتند و در مقابل چاپ استیک ها را نماد مهر و محبت.

ارسال نظر

10 غذای محبوب چین آب و هوای کشور چین آشنایی با تاریخ کشور چین آشنایی با کشور چین آموزش آشپزی غذا های چینی آموزش آشپزی چینی اقتصاد چین تاریخ و تمدن کشور چین تاریخچه کشور چین تاریخ کشور چین تجارت از چین به ایران تجارت با چین تجارت در چین تجارت کالا در چین تحصیل در چین تمدن کشور چین جاذبه های کشور چین جاذبه های گردشگری کشور چین جنگل های کشور چین جنگ های کشور چین خرید کالا از چین دانستنی های کشور چین درباره کشور چین درباره کشور چین بیشتر بدانید دوره قبل از میلاد در چین دوره های تاریخی کشور چین رشد اقتصادی چین زمان پیدایش کشور چین سرمایه گذاری در چین سفر به چین سلسله های تاریخ کشور چین سلسله های کشور چین شرکای تجاری چین غذا های دریایی کشور چین غذا های کشور چین غذای های عجیب چین غذای کشور چین فرهنگ کشور چین قاشق و چنال چینی قرارداد با شرکت های چینی نحوه غذا خوردن چینی نوشیدنی های چینی پادشاهان کشور چین چینی ها چی می خورند کوه های کشور چین

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر