جنگل های زیبای کشور چین

چین تیر 16, 1397 دی 11, 1348


جنگل های کشور چین

مردم مشتاق رفتن به جنگل برای نفس کشیدن در هوای تازه و طبیعت هستند، در کشور چین جنگل های بسیاری وجود دارد، که در این مطلب دو تا از بهترین جنگل های کشور چین را برایتان آورده ایم.

  • جنگل سوزنی برگ پیسیا شرنکیانا (Picea Schrenkiana) در سین کیانگ

 

  • جنگل های زیبای کشور چین

این جنگل در ضلع شمال و جنوب کوه تیان شان (Tianshan) و در کوهپایه قرار دارد. در ضلع شمالی کوه تیان شان، جنگل پیسیا شرنکیانا در ارتفاع بین ۱۵۰۰ متر تا ۲۸۰۰ متر هستند.  درختان صنوبر از جمله درختان این جنگل هستند. این جنگل یک جنگل همیشه سبز در کویر مرکزی آسیاست. در این جنگل چمنزار، غار و مراتع متعددی وجود دارد.

بیش از ۹۰٪ از جنگل کوه های تیان شان در ارتفاع ۱۴۰۰ تا ۲۷۰۰ متر بالاتر از سطح دریا پوشیده از سوزنی برگان است. ترکیب درختان پهن برگ، سوزنی و رنگارنگ، مناظر زیبایی را به وجود آورده است.

 

  • جنگل چانگباشیان (Changbaishan) در جیلین

جنگل های زیبای کشور چین

جنگل چنگباشیان در کوههای کینگان (Khingan)، کوه ژانگگوانکای (Zhangguangcai)، کوه وندا (Wanda) و تپه تاپینگلینگ (Taipingling)، گسترده شده است. این جنگل در مناطق مرطوب استان هیلونگجیانگ
(Heilongjiang) قرار دارد.

“کاج کره ای” (Korean pine) در شمال شرقی این جنگل ها فراوان هستند. استان هیلونگجیانگ، منطقه حفاظت شده فنگلین (Fenglin)  را در محدوده جنوب کیانگان (Khingan) در سال ۱۹۵۸ تاسیس کرد، که ۸۰ درصد از پوشش آن کاج های کره ای هستند و حدود ۱۸۴۰۰ هکتار را پوشش می دهد. کاج کره ای که ارتفاع آن به ۳۰-۴۰ متر می رسد، گزینه ای مناسب به عنوان درختان زینتی در پارک ها و باغ های بزرگ با آب و هوای سرد است. ۷۰ درصد از دانه های این کاج روغن است. در ۱۸،۴۰۰ هکتار جنگل حفاظت شده، ۵۶۸ نوع گیاه وجود دارد. این منطقه به یک اکوسیستم جنگل و موزه طبیعی برای زیست شناسان و محققان تبدیل شده است.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر