جنگل های زیبای کشور چین

مقالات تیر ۱۶, ۱۳۹۷ تیر ۱۶, ۱۳۹۷


جنگل های زیبای کشور چین

مردم مشتاق رفتن به جنگل برای نفس کشیدن در هوای تازه و طبیعت هستند، در کشور چین جنگل های بسیاری وجود دارد، که در این مطلب دو تا از بهترین جنگل های زیبای کشور چین را برایتان آورده ایم.

  • جنگل سوزنی برگ پیسیا شرنکیانا (Picea Schrenkiana) در سین کیانگ

 

  • جنگل های زیبای کشور چین

این جنگل در ضلع شمال و جنوب کوه تیان شان (Tianshan) و در کوهپایه قرار دارد. در ضلع شمالی کوه تیان شان، جنگل پیسیا شرنکیانا در ارتفاع بین ۱۵۰۰ متر تا ۲۸۰۰ متر هستند.  درختان صنوبر از جمله درختان این جنگل هستند. این جنگل یک جنگل همیشه سبز در کویر مرکزی آسیاست. در این جنگل چمنزار، غار و مراتع متعددی وجود دارد.

بیش از ۹۰٪ از جنگل کوه های تیان شان در ارتفاع ۱۴۰۰ تا ۲۷۰۰ متر بالاتر از سطح دریا پوشیده از سوزنی برگان است. ترکیب درختان پهن برگ، سوزنی و رنگارنگ، مناظر زیبایی را به وجود آورده است.

 

  • جنگل چانگباشیان (Changbaishan) در جیلین

جنگل های زیبای کشور چین

جنگل چنگباشیان در کوههای کینگان (Khingan)، کوه ژانگگوانکای (Zhangguangcai)، کوه وندا (Wanda) و تپه تاپینگلینگ (Taipingling)، گسترده شده است. این جنگل در مناطق مرطوب استان هیلونگجیانگ
(Heilongjiang) قرار دارد.

“کاج کره ای” (Korean pine) در شمال شرقی این جنگل ها فراوان هستند. استان هیلونگجیانگ، منطقه حفاظت شده فنگلین (Fenglin)  را در محدوده جنوب کیانگان (Khingan) در سال ۱۹۵۸ تاسیس کرد، که ۸۰ درصد از پوشش آن کاج های کره ای هستند و حدود ۱۸۴۰۰ هکتار را پوشش می دهد. کاج کره ای که ارتفاع آن به ۳۰-۴۰ متر می رسد، گزینه ای مناسب به عنوان درختان زینتی در پارک ها و باغ های بزرگ با آب و هوای سرد است. ۷۰ درصد از دانه های این کاج روغن است. در ۱۸،۴۰۰ هکتار جنگل حفاظت شده، ۵۶۸ نوع گیاه وجود دارد. این منطقه به یک اکوسیستم جنگل و موزه طبیعی برای زیست شناسان و محققان تبدیل شده است.

ارسال نظر

10 غذای محبوب چین آب و هوای کشور چین آشنایی با تاریخ کشور چین آشنایی با کشور چین آموزش آشپزی غذا های چینی آموزش آشپزی چینی اقتصاد چین تاریخ و تمدن کشور چین تاریخچه کشور چین تاریخ کشور چین تجارت از چین به ایران تجارت با چین تجارت در چین تجارت کالا در چین تحصیل در چین تمدن کشور چین جاذبه های کشور چین جاذبه های گردشگری کشور چین جنگل های کشور چین جنگ های کشور چین خرید کالا از چین دانستنی های کشور چین درباره کشور چین درباره کشور چین بیشتر بدانید دوره قبل از میلاد در چین دوره های تاریخی کشور چین رشد اقتصادی چین زمان پیدایش کشور چین سرمایه گذاری در چین سفر به چین سلسله های تاریخ کشور چین سلسله های کشور چین شرکای تجاری چین غذا های دریایی کشور چین غذا های کشور چین غذای های عجیب چین غذای کشور چین فرهنگ کشور چین قاشق و چنال چینی قرارداد با شرکت های چینی نحوه غذا خوردن چینی نوشیدنی های چینی پادشاهان کشور چین چینی ها چی می خورند کوه های کشور چین

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر