بورسیه تحصیلی دولت چین

تحصیل در چین آبان 29, 1397 آذر 1, 1397


دولت چین برای ترویج درک متقابل، همکاری و مبادلات در زمینه‌های مختلف بین چین و سایر کشورها، برنامه هایی برای کمک به دانشجویان، معلمان و دانش پژوهان بین المللی  برای مطالعه و انجام تحقیقات در دانشگاه‌های چین ، ایجاد کرده است. که این کمک‌ها از طریق انواع مختلف بورسیه تحصیل دولت چین تدوین شده است.

شورای کمک هزینه تحصیلی چین که بعدها به عنوان CSC نامیده شد و بعدها وزارت مهاجرت نیز به آن تعلق گرفت، مسئول ثبت نام و مدیریت برنامه‌های بورسیه تحصیلی چین می‌باشد.

در حال حاضر، ۲۸۹ دانشگاه منتخب چینی برنامه‌های آموزشی علمی، مهندسی، کشاورزی، پزشکی، اقتصاد، مطالعات حقوقی، مدیریت، آموزش، تاریخ، ادبیات، فلسفه و هنرهای زیبا را برای دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی دولت چین را در همه سطوح ارائه می‌دهند.

 

۱٫ برنامه بورسیه تحصیلی دو جانبه بین دولت چین و سایر دولت‌ها

این شامل بورسیه تحصیلی کامل و یا جزئی مطابق با موافقت نامه‌های ارزشیابی آموزشی یا توافق بین دولت چین و دولت‌های دیگر کشورها، موسسات، دانشگاه‌ها و یا سازمان‌های بین المللی است. این برنامه از دانشجویان کارشناسی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، دانش پژوهان و محققان ارشد را در بورسیه تحصیلی دولت چین پشتیبانی می‌کند.

 

۲٫ بورسیه تحصیلی دانشگاه های چینی

این یک بورس تحصیلی کامل برای دانشگاه‌های تعیین شده چینی و بعضی از ادارات آموزشی وایالتی در ولایات خاص یا مناطق خودمختار برای جذب دانشجویان برجسته بین المللی برای تحصیلات تکمیلی در چین است. این بورس تنها از دانشجویان مقطع کارشناسی، دانشجویان کارشناسی ارشد و دانشجویان دکتری حمایت می‌کند.

 

۳٫ بورسیه تحصیلی یونسکو

این یک بورس تحصیلی کامل برای سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) است تا از دانشجویان و دانش پژوهان کشورهای در حال توسعه برای تحصیل و تحقیق در چین حمایت کند. این تنها از دانشمندان و محققان ارشد پشتیبانی می‌کند.

متقاضیان این بورسیه تحصیلی باید به کمیسیون‌های ملی یونسکو در کشورهای خود مراجعه کنند.

 

۴٫ بورسیه تحصیلی اتحادیه اروپا

این یک بورس تحصیلی برای تشویق دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا به تحصیل و تحقیق در چین جهت ارتقاء درک متقابل میان اعضای چین و اتحادیه اروپا است. این برنامه از دانشجویان کارشناسی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، دانش پژوهان و محققان ارشد پشتیبانی می‌کند.

 

۵٫ بورسیه تحصیلی AUN

این یک بورس تحصیلی کامل برای شبکه دانشگاه آئین (AUN) است تا از دانش آموزان، معلمان و دانش پژوهان کشورهای عضو ASEAN برای تحصیل در چین و تقویت تبادل علمی و درک متقابل میان چین و اعضای  آن حمایت کند. این بورسیه تحصیلی تنها از فارغ التحصیلان پشتیبانی می‌کند.

متقاضیان بورسیه تحصیلی  AUN باید به دبیرخانه AUN در کشور خود مراجعه کنند.

 

۶٫ بورسیه تحصیلی PIF

این یک بورسیه تحصیلی کامل برای حمایت از دانش آموزان کشورهای جزیره اقیانوس آرام برای تحصیل در چین است. از دانشجویان مقطع کارشناسی، فارغ التحصیلان، محققان عمومی و محققان ارشد پشتیبانی می‌کند.

متقاضیان این بورسیه تحصیلی  باید به دبیرخانه مجمع اقیانوس آرام (PIF)  مراجعه کنند.

۷٫ بورسیه تحصیلی WMO

این بورس تحصیلی برای سازمان جهانی هواشناسی (WMO) برای حمایت از دانشجویان بین المللی برای مطالعه و انجام تحقیقات در زمینه هواشناسی، هیدرولوژی و نظارت و مدیریت منابع آب در چین است. این بورس تحصیلی فقط از دانشجویان و فارغ التحصیلان پشتیبانی می‌کند.

متقاضیان این بورسیه تحصیلی باید به WMO سازمان هواشناسی کشور خود مراجعه کنند.

4 پاسخ تا “بورسیه تحصیلی دولت چین”

 1. ممنون از مطلب خوبتون برای اخذ بورسیه تحصیلی از چه طریقی پیشنهاد می‌کنید اقدام کنم.

  • فرزین حسن زاده در آذر 1, 1397 @ 10:06 ق.ظ

   پیشنهاد ما به شما اینه که از طریق متخصصان بنیاد بین المللی مطالعات چین اقدام کنید
   راه های ارتباط: شماره تماس ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
   ثبت تیکت پشتیبانی

  • با سلام بسته به رشته و مقطع تحسیلی و نیز سابقه تحصیلی خودتان فرق میکند. برای دریافت اطلاعات دقیقتر با شماره تلفن ۶۶۱۲۳۰۸۶ یا ۶۶۱۲۷۹۹۸ تماس بگیرید

 2. ممنون

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر