انواع ویزای چین و کاربرد آنها

تحصیل در چین, چین, گردشگری کشور چین آبان 29, 1397 تیر 1, 1398


در این مقاله می‌خواهم در خصوص انواع ویزای چین و کاربرد آنها که شما می‌توانید با مراجعه به سفارت چین درخواست آن را بدهید، در اینجا ۸ نوع ویزایی را به شما معرفی و کاربردهای آن را بیان می کنم، شرط می‌بندم شما حداقل درمورد ۲ نوع از این ویزاها از قبل چیزی نمی‌دانستید.

معرفی انواع ویزای چین و کاربرد آنها

اقامت موقت ویزای کاری چین - انواع ویزای چین و کاربرد آنها

 1.  ویزای ترانزیت چین(G-visa) :معنی کلمه ترانزیت را می دانید؟در هنگام نوشتن این مقاله ، قبل از این که معنی واژه ترانزیت را سرچ بزنم، آن را معادل حمل و نقل و ورود کالا می دانستم. که با سرچ زدن متوجه شدم که …

  کلمه ترانزیت بمعنی عبور کالا از کشوری به کشور دیگر بدون پرداخت حق عبور یا همان گمرک است. اگرشما قصد سفر به کشور دیگری غیر از چین را دارید، و در مسیرتان بخواهید بیشتر از ۲۴ ساعت در کشور چین بمانید. نیازمند ویزای ترانزیت هستید. مدت زمان اعتبار ویزای ترانزیت همان طور که مشخص است بسیار محدود است. و قابلیت تمدید ندارد.

 2. تا به حال به این فکر کرده اید یک خلبان یا کاپیتان کشتی یا یک مهمانداری که به کشور های خارجی سفر می کند، چه نوع ویزایی دارد ؟
  پرسنل قطار و هواپیما و کشتی های بین المللی از ویزایی به نام «ویزای خدمه» استفاده می کنند.
  اگر شما جز پرسنل کشتی و قطار و هواپیما به مقصد چین هستید. از ویزای خدمه چین(C-visa) باید استفاده نمایید.
 3.  ویزای روزنامه نگاری چین (J1-visa /J2-visa):

  اگر شما یک روزنامه نگار هستید، و به مدت زمان بیشتر از ۶ ماه باید به چین بروید از ویزای J1-visa باید استفاده کنید. این ویزا در صورتی که همسر و فرزند هم داشته باشید برای همگی اعضای خانواده یتان صادر خواهد شد.
  اما اگر فقط برای خبر خاصی یا در یک رویداد خاصی قصد رفتن به چین را دارید باید از ویزای J2-visa استفاده کنید.ویزا توریستی چین - انواع ویزای چین و کاربرد آنها

 4.  ویزای توریستی چین(L-visa): اگر شما قصد سفر به کشور چین را دارید، باید فرم مربوط به ویزای L-visa را تکمیل نمایند. بیشترین نوع ویزای صادره از سفارت چین همین نوع ویزا است. ویزای توریستی برای مدت زمان محدودی صادر می گردد. البته اگر مشکلات پزشکی برای مسافر در کشور چین پیش بیاید ویزای او تمدید می گردد در غیر اینصورت ویزای توریستی قابل تمدید نیست.
 5. ویزای تجاری چین(F-visa) : اگر شما قصد تجارت، سخنرانی، کارآموزی و یا خواهان فعالیت در حوزه های علمی و پژوهشی و آموزشی درکشور چین هستید، باید درخواست ویزای تجاری(F-visa) را بدهید. ویزای تجاری برای مدت ۶ ماه صادر می شود. و قابلیت تمدید نیز دارد.
 6. ویزای تحصیلی کشور چین (X-visa): اگر دانشجو هستید، و برای ادامه تحصیل قصد دارید به دانشگاه های کشور چین بروید، باید برای ویزای دانشجویی و تحصیلی اقدام نمایید. مدت زمان ویزا تحصیلی بالای ۶ ماه است.
  توجه: اگر قصد شما کارآموزی در کشور چین است، حق انتخاب دارید می توانید درخواست ویزای تحصیلی ( X-visa )را بدهید و یا می توانید درخواست ویزای تجاری
  (F-visa)را بدهید.
 7. ویزای کاری چین(Z-visa):اگر قصد کارکردن در کشور چین را دارید، می توانید از ویزای کاری چین استفاده نمایید که مدت زمان آن بیشتر از ۶ ماه است.
 8. ویزای اقامت دائم چین(D-visa): تا این جای مقاله انواع ویزای چین و کاربرد آنها را خواندید؟ و هنوز ویزای مربوط به خود را پیدا نکردید؟ مطمئن باشید که این نوع ویزا هم شامل شما نخواهد شد.(خنده من) اما برایتان دعا می کنم که ان شاالله روزی ویزای اقامت دائم را بگیرید.

 

ویزای اقامت دائم - انواع ویزای چین و کاربرد آنها

من در ابتدای مقاله انواع ویزای چین و کاربرد آنها با شما شرط بستم که حداقل درباره ۲ مورد از انواع ویزاهایی که در بالا به آنها اشاره شد چیزی نمی دانستید. آیا من شرط را بردم؟
اگر شرط را باخته ام زیر این پست برای من کامنت بگذارید. حتما خواهم خواند.

2 پاسخ تا “انواع ویزای چین و کاربرد آنها”

 1. امین نسیم در خرداد 16, 1398 @ 5:25 ب.ظ

  سلام ممنون از پست خوب شما
  آیا امکان گرفتن ویزا چین با دعوتنامه امکان دارد
  در صورت مثبت بودن دعوتنامه باید به چه شکلی باشد

  • با سلام بسته به نوع ویزا متفاوت است. بعنوان مثال برای ویزای تجاری یک ماهه شما میتوانید از طریق یکی از آژانسها اقدام نمائید تا برایتان اقدام نمایند

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر