MENUMENU

اقتصاد در چین – افتصاد چین – اقتصاد دوم دنیا

چین خرداد ۳۰, ۱۳۹۷ شهریور ۱۸, ۱۳۹۷


اقتصاد در چین ، بازار سوسیالیستی است. دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر اساس GDP  و اولین اقتصاد دنیا از لحاظ قدرت خرید بر اساس گزارشات صندوق بین المللی پول است. که البته سازمان آمار چین مورد دوم را قبول ندارد. بر اساس گزارش بانک جهانی در سال ۲۰۱۶، GDP چین ۱۱٫۲ تریلیون دلار، درآمد ناخالص ملی ۲۱٫۳۷ تریلیون دلار و نرخ رشد ۶٫۷ درصد بوده است.  تا سال ۲۰۱۵ چین بزرگترین اقتصاد رو به رشد جهان بود و در طول ۳۰ سال میانگین رشد ۱۰ درصد را داشت.

بر اساس واقعیت های تاریخی و سیاسی، بخش دولتی چین بزرگتر از بخش خصوصی است. بر اساس گزارشات صندوق بین المللی پول درآمد سرانه چین رتبه ۷۱ ام را در ۲۰۱۶ جهان کسب کرده است..

ثروت کشور چین از بخش منابع طبیعی ۲۳ تریلیون دلار تخمین زده شده که ۹۰% آن زغال سنگ و فلزات کمیاب است. دارایی بانکی چین با رقم ۳۹٫۹ تریلیون دلار بزرگترین دارایی بخش بانکی در جهان است.

چین بزرگترین تولید کننده و صادرکننده در دنیاست و البته دومین کشور واردکننده در دنیا نیز به حساب می آید که اغلب واردات چین را محصولات خدماتی در بر می گیرد. این کشور بزرگترین کشور تجاری جهان است.

چین در سال ۲۰۰۱ عضو WTO (سازمان تجارت جهانی ) شد و موافقتنامه تجارت آزاد با برخی کشورها از قبیل استرالیا، نیوزلند، سوئیس، پاکستان، کره جنوبی و … دارد. با توجه به اهمیت یافتن فزاینده اقتصاد در چین، به ساختار و سلامت اقتصاد این کشور بیش از پیش توجه می شود.

اقتصاد در چین برای مبارزه با آلودگی هوا

برای جلوگیری آلودگی های ناشی از صنایع متعدد و سنگین در چین، برنامه های پژوهشی و تحقیقاتی در حال انجام است و چین باید به سمت فناوری های پیشرفته با آلودگی کمتر حرکت کند.

در سال ۲۰۰۵ چین بانک سرمایه گذاری زیر ساخت های آسیایی را تاسیس کرد و توسعه اقتصادی شنجن به عنوان ( سیلیکون ولی ) بعدی لقب گرفته است.

آگهی های مرتبط با این مطلب

آگهی دانشگاه ووهان چین
1

آگهی دانشگاه ووهان چین

3 ماه قبل / هوبئی Hebei

دانشگاه ووهان (WHU) یکی از ۵ دانشگاه برتر چین می باشد که در مرکز چین و در شهر ووهان wuhan  واقع شده است. این دانشگاه حدود ۱۵۰۰ […]

آگهی دانشگاه فودان چین
1

آگهی دانشگاه فودان چین

3 ماه قبل /

دانشگاه فودان در سال ۱۹۰۵ در شهر شانگهای چین تاسیس شد. اسم این دانشگاه در ابتدا مدرسه عمومی فودان نام داشت و در سال ۱۹۱۷ وضعیت آن […]

آگهی دانشگاه علم و صنعت هواجونگ چین
1

آگهی دانشگاه علم و صنعت هواجونگ چین

3 ماه قبل / هوبئی Hebei

دانشگاه علم و صنعت هواجونگ در سال ۱۹۵۲ در چین تاسیس شد. در سال ۲۰۰۰،  با موسسه ساختمانی شهری ووهان تونگجی ادغام شد و نام فعلی خود […]

یک پاسخ تا “اقتصاد در چین – افتصاد چین – اقتصاد دوم دنیا”

دنبالک ها / پینگ بک ها

  1. قواعد خرید قطعات از بازار چین

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر