اقتصاد در چین

مقالات خرداد ۳۰, ۱۳۹۷ خرداد ۳۰, ۱۳۹۷


اقتصاد در چین ، بازار سوسیالیستی است. دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر اساس GDP  و اولین اقتصاد دنیا از لحاظ قدرت خرید بر اساس گزارشات صندوق بین المللی پول است. که البته سازمان آمار چین مورد دوم را قبول ندارد. بر اساس گزارش بانک جهانی در سال ۲۰۱۶، GDP چین ۱۱٫۲ تریلیون دلار، درآمد ناخالص ملی ۲۱٫۳۷ تریلیون دلار و نرخ رشد ۶٫۷ درصد بوده است.  تا سال ۲۰۱۵ چین بزرگترین اقتصاد رو به رشد جهان بود و در طول ۳۰ سال میانگین رشد ۱۰ درصد را داشت.

بر اساس واقعیت های تاریخی و سیاسی، بخش دولتی چین بزرگتر از بخش خصوصی است. بر اساس گزارشات صندوق بین المللی پول درآمد سرانه چین رتبه ۷۱ ام را در ۲۰۱۶ جهان کسب کرده است..

ثروت کشور چین از بخش منابع طبیعی ۲۳ تریلیون دلار تخمین زده شده که ۹۰% آن زغال سنگ و فلزات کمیاب است. دارایی بانکی چین با رقم ۳۹٫۹ تریلیون دلار بزرگترین دارایی بخش بانکی در جهان است.

چین بزرگترین تولید کننده و صادرکننده در دنیاست و البته دومین کشور واردکننده در دنیا نیز به حساب می آید که اغلب واردات چین را محصولات خدماتی در بر می گیرد. این کشور بزرگترین کشور تجاری جهان است.

چین در سال ۲۰۰۱ عضو WTO (سازمان تجارت جهانی ) شد و موافقتنامه تجارت آزاد با برخی کشورها از قبیل استرالیا، نیوزلند، سوئیس، پاکستان، کره جنوبی و … دارد. با توجه به اهمیت یافتن فزاینده اقتصاد در چین، به ساختار و سلامت اقتصاد این کشور بیش از پیش توجه می شود.

برای جلوگیری آلودگی های ناشی از صنایع متعدد و سنگین در چین، برنامه های پژوهشی و تحقیقاتی در حال انجام است و چین باید به سمت فناوری های پیشرفته با آلودگی کمتر حرکت کند.

در سال ۲۰۰۵ چین بانک سرمایه گذاری زیر ساخت های آسیایی را تاسیس کرد و توسعه اقتصادی شنجن به عنوان ( سیلیکون ولی ) بعدی لقب گرفته است.

آگهی های مرتبط با این مطلب

آگهی دانشگاه ووهان چین
1

آگهی دانشگاه ووهان چین

1 ماه قبل / هوبئی Hebei

دانشگاه ووهان (WHU) یکی از ۵ دانشگاه برتر چین می باشد که در مرکز چین و در شهر ووهان wuhan  واقع شده است. این دانشگاه حدود ۱۵۰۰ […]

آگهی دانشگاه فودان چین
1

آگهی دانشگاه فودان چین

1 ماه قبل /

دانشگاه فودان در سال ۱۹۰۵ در شهر شانگهای چین تاسیس شد. اسم این دانشگاه در ابتدا مدرسه عمومی فودان نام داشت و در سال ۱۹۱۷ وضعیت آن […]

آگهی دانشگاه علم و صنعت هواجونگ چین
1

آگهی دانشگاه علم و صنعت هواجونگ چین

1 ماه قبل / هوبئی Hebei

دانشگاه علم و صنعت هواجونگ در سال ۱۹۵۲ در چین تاسیس شد. در سال ۲۰۰۰،  با موسسه ساختمانی شهری ووهان تونگجی ادغام شد و نام فعلی خود […]

ارسال نظر

10 غذای محبوب چین آب و هوای کشور چین آشنایی با تاریخ کشور چین آشنایی با کشور چین آموزش آشپزی غذا های چینی آموزش آشپزی چینی اقتصاد چین تاریخ و تمدن کشور چین تاریخچه کشور چین تاریخ کشور چین تجارت از چین به ایران تجارت با چین تجارت در چین تجارت کالا در چین تحصیل در چین تمدن کشور چین جاذبه های کشور چین جاذبه های گردشگری کشور چین جنگل های کشور چین جنگ های کشور چین خرید کالا از چین دانستنی های کشور چین درباره کشور چین درباره کشور چین بیشتر بدانید دوره قبل از میلاد در چین دوره های تاریخی کشور چین رشد اقتصادی چین زمان پیدایش کشور چین سرمایه گذاری در چین سفر به چین سلسله های تاریخ کشور چین سلسله های کشور چین شرکای تجاری چین غذا های دریایی کشور چین غذا های کشور چین غذای های عجیب چین غذای کشور چین فرهنگ کشور چین قاشق و چنال چینی قرارداد با شرکت های چینی نحوه غذا خوردن چینی نوشیدنی های چینی پادشاهان کشور چین چینی ها چی می خورند کوه های کشور چین

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر