افزایش درآمد و مصرف زنان چین

اخبار سیاسی دی 19, 1397 دی 19, 1397


افزایش  درآمد و مصرف زنان چین

افزایش درآمد و مصرف زنان چین

بر اساس کتاب آبی، زندگی زنان چین که چندی پیش توسط مجله “زنان” چین منتشر شد، زنان چین در شهرها به نیروی اصلی کسب درآمد خانواده تبدیل شده اند. مجله زنان چین با انجام تحقیقاتی میان ۴ هزار و ۳۰۰ زن در خاک اصلی و منطقه تایوان که سن متوسط آن ها ۳۶ سال است، اعلام کرد: میانگین درآمد سالانه خانواده این زن ها ۱۷۶ هزار یوان و میانگین سرانه آن ها ۹۲ هزار یوان است که در این میان درآمد زنان بیش از ۵۰ درصد خانواده را شامل می شود.

در کتاب آبی یاد شده همچنین آمده است: مصرف زنان چینی اکنون از چند ویژگی برخوردار است. به این شکل که؛ مصرف در زمینه غیر مادی از جمله گردشگری رشد کرده، پرداخت از طریق تلفن همراه افزایش یافته و پیش از خرید از طریق تلفن همراه همواره با استفاده از نرم افزار و رسانه های اجتماعی تجربیات خرید را با دیگران در میان می گذارند.

براساس این گزارش، ۴۶ درصد مصاحبه شوندگان زن بیشتر کالاهای سبز را (که در تولید و بسته‌بندی آن ها آلودگی ایجاد نمی شود) ترجیح می دهند. ۴۲٫۷ درصد آن ها به کیفیت کالا بسیار اهمیت می دهند و همچنین حدود ۸۰ درصد آن ها مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم دارند.

به دنبال افزایش درآمد زنان و تغییر روش زندگی آن ها، در سال های اخیر، تقاضا به قهوه رشد بالایی داشته و پیش بینی می شود تعداد کافی شاپ ها در چین از ۸۶ هزار به ۱۴۰ هزار برسد و.بر اساس نتیجه تحقیقاتی از تعداد مشتریان کافی شاپ ها در چین، بیش از ۷۰ درصد آن ها کم تر از ۳۵ سال دارند و حدود ۷۰ درصد آن ها نیز زنان هستند.

گسترش بازار مصرف زنان در خارج از چین نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

 

http://persian.cri.cn/921/2018/12/12/165s177973.htm

 

 

902 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر