استان گوانگ دونگ چین – استان گوانگدونگ چین Guangdong

guadndong - استان گوانگ دونگ چین - استان گوانگدونگ چین Guangdong

مساحت

۱۰۷۹۰۰ کیلومتر مربع

جمعیت

۱۰۸۵۰۰۰۰۰

مرکز استان

گوانگ ژو

تعداد شهر ها

۲۰

وب سایت

www.gd.gov.cn

استان گوانگ دونگ چین ، جنوبی ترین استان چین است،دارای ۳۶۰۰ کیلومتر خط ساحلی که طولانی ترین خط ساحلی در چین است.

پایتخت این استان شهر گوانگجو است که قبلا به نام کانتون معروف بوده است.

به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص استان گواندونگ چین برای مدت طولانی به عنوان دروازه اصلی چین شناخته شده است.به دلیل شرایط آب و هوایی مخصوصا در فصل تابستان، مناسب افرادی است که علاقمند به هوای بارانی هستند.

d8cb8a4765ee19ee515302 500x409 - استان گوانگ دونگ چین - استان گوانگدونگ چین Guangdong

تحصیل در استان گوانگدونگ چین

برخی از دانشگاه های بین المللی در استان گوانگدونگ چین

دانشگاه سان یات سن
دانشگاه صنعتی چین جنوبی
دانشگاه جینان
دانشگاه صنعتی شانگهای چین
دانشگاه بین المللی گوانگدونگ
دانشگاه چینی گوانگجو

تاریخچه استان گوانگدونگ چین

استان Kwangtung چین

این منطقه در ابتدا با مجموعه ای از گروه ها و قبیله های شناخته شده با عنوان Baiyue (“صد یو”)وجود داشته است.پس از تاسیس اولین امپراتوری، کشور چین به سمت جنوب گسترش یافت و فرماندهی Nanhai را در Panyu، که در حال حاضر بخشی از گوانگژو است، تاسیس شد. این منطقه به عنوان Nanyue مستقل از چین و سلطه امپراتور وو هان بود. سلسله هان گوانگدونگ، گوانگزی و شمال ویتنام را به عنوان استان جیائوشی، جنوب استان جیائوچی اداره کرد و به عنوان یک دروازه برای معامله گران از غرب استفاده میشد.
گوانگدونگ در سال ۶۲۷ در سلسله تانگ به بخشی از Circuit Lingnan (بخش تقسیمات سیاسی) یا مدار کوهستانی جنوب تبدیل شد.
از قرن شانزدهم، گوانگدونگ ارتباطات تجاری گسترده ای با سایر نقاط جهان داشته است. تجار اروپایی از طریق تنگه مالاکا و دریای جنوب چین، به ویژه پرتغال و بریتانیا، به طور گسترده از طریق گوانگژو به تجارت با چین می پرداختند.

اقتصاد استان گوانگ دونگ چین

استان گوانگ دونگ چین به عنوان یکی از اولین نقاط شروع جاده ابریشم، تاریخچه طولانی تجارت است و همچنین پذیرش فرهنگ عجیب و غریب و منشا صنعت مدرن و صنعت ملی است.
از زمان آغاز اصلاحات و باز شدن راه های اقتصادی در سال ۱۹۷۸، شنزن، زوحه و شانتو به عنوان مناطق ویژه اقتصادی تاسیس شده اند، در حالی که گوانگژو، ژانجیانگ و دلتا رودخانه مروارید به عنوان شهرهای و مناطق باز به شمار می روند.
این عوامل، استان گوانگ دونگ چین را به مرحله جدیدی از پیشرفت توسعه داده اند. در حال حاضر، استان گواندونگ توسعه یافته ترین استان چین تبدیل شده است.گوانگجو نه تنها به عنوان مرکز سیاسی استان، بلکه مرکز اقتصادی، علمی، آموزشی و فرهنگی نیز نقش دارد. نمایشگاه کانتون، همچنین نمایشگاه واردات و صادرات چین که سالانه دو بار برگزار می شود و فرصتی عالی برای تجارت بین المللی بین چین و سایر نقاط جهان است. شنژن به خاطر صنایع الکترونیکی آن شناخته شده است، در حالی که دوگواناو، ژوخای، ژونگشان دارای بسیاری از کارخانجات تولید لوازم خانگی هستند. بسیاری از شرکت های فراملی در این شهرها کارخانه هایی تاسیس کرده اند.

شهرهای استان گواندونگ چین

این استان دارای ۲۰ شهر می باشد که عبارت اند از:

Guangzhou-Shaoguan-Shenzhen-Zhuhai

Shantou-Foshan-Jiangmen-Zhanjiang-Maoming

Zhaoqing-Huizhou-Meizhou-Shanwei

HeyuanQingyuan-Dongguan

Zhongshan-Chaozhou-Jieyang-YunfuYangjiang

شهرهای استان گوانگ دونگ

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر