استان هونان چین Hunan

12 2 chinese dragon free download png 1 - استان هونان چین Hunan

مساحت

۲۱۰۰۰۰ کیلومتر مربع

جمعیت

۶۷۳۷۰۰۰۰

مرکز استان

چانگشا

تعداد شهر ها

۱۴

وب سایت

www.enghunan.gov.cn

استان هونان که در جنوب شرقی چین واقع شده است به استان شیان هم شهرت دارد. مرکز استان هونان شهر چانگشا است. جمعیت این استان بیش از ۶۷ میلیون نفر است. همچنین از ازتفاعات شمالی این استان رودخانه یانگ تسه منشا می گیرد.

هونان در جنوب رودخانه یانگ تسه واقع شده است، که در حدود نصف طول آن قرار دارد و بین ۱۰۸ ° ۴۷’-۱۱۴ ° ۱۶ ‘طول شرقی و ۲۴ ° ۳۷’-۳۰ ° ۰۸’ عرض شمالی قرار دارد. هونان یک مساحت از ۲۱۱،۸۰۰ کیلومتر مربع (۸۱،۸۰۰ مایل مربع) را پوشش می دهد، و آن را دهمین بخش بزرگ در سطح استانی قرار می دهد. قسمتهای شرقی، جنوبی و غربی استان با کوه ها و تپه هایی مانند کوه های Wuling از شمال غربی، کوه های Xuefeng از غرب، کوه های Nanling از جنوب و کوه های Luoxiao در شرق احاطه شده اند. کوه ها و تپه ها بیش از ۸۰٪ استان را اشغال کرده اند و دشت ها کمتر از ۲۰٪ هستند. در ۲۱۱۵٫۲ متر از سطح دریا، بالاترین نقطه در استان هونان Lingfeng (酃 峰) است.

112749 500x409 - استان هونان چین Hunan

هونان به مدت طولانی با زیبایی طبیعی خود شناخته شده بود.استان Hunan توسط رودخانه یانگ تسه در شمال احاطه شده است. مخلوطی از کوه ها و رودخانه ها هونان را در میان زیباترین استان های چین قرار می دهد. هزاران سال است که این منطقه مرکزاصلی کشاورزی بوده و برنج، چای و پرتقال از محصولات آنجاست.

زبان و فرهنگ استان هونان چین

شیانگ چینی بزرگترین زبان مادری استان هون ان است و همچنین یکی از گویش های است که در اکثر نقاط هونان و چند منطقه مجاور صحبت می شود. علاوه بر شیانگ چینی، برخی زبان های غیر زبان چینی نیز وجود دارد که در بسیاری از نقاط استان هونان صحبت می شود.

از غذاهای هونان برای استفاده از فلفل قرمز استفاده می شود.

صنایع فرهنگی هونان در سال ۲۰۰۷، ۸۷ میلیارد یوان (۱۱٫۷۶ میلیارد دلار) ارزش اقتصادی به دست آورد.

تاریخچه استان هونان چین Hunan

هونان و هوبئی تا زمان سلسله چینگ بخشی از استان هوگونگ بودند. استان هونان در سال ۱۶۶۴ از هوگوانگ جدا شد و در سال ۱۷۲۳ به نام فعلی آن تغییر نام یافت

هونان به دلیل موقعیت خود در رودخانه یانگزی، مرکز ارتباطات بوده و همچنین مرکز فعالیت علمی و اندیشه کنفوسیوس بوده است.

جنگل های اولیه هونان ابتدا توسط اجداد مردمی مدیافا، تودیا، دونگ و یوو اشغال شدند. مردمان این استان در حدود ۳۵۰ سال قبل از میلاد در حال سکونت بودند و این در تاریخ چینی نوشته شده است، زمانی که تحت پادشاهان سلسله ژو، این استان بخشی از ایالت چو شد. پس از اینکه چین در ۲۷۸ سال قبل از میلاد قلب چو را فتح کرد، منطقه تحت کنترل چین و سپس سلسله هان قرار گرفت. در این زمان و پس از آن صدها سال بعد، این استان، آواره شد و ساکنان اصلی بومی، جنگل ها را پاکسازی کرد و کاشت برنج را در دره ها و دشت ها آغاز کردند. استعمار کشاورزان بخشی از سوی دولت هان بود که رودخانه ها را برای حفاظت از زمین های کشاورزی از سیل مدیریت کرد. تا به امروز بسیاری از روستاهای کوچک در هونان پس از خانواده های هان که در آنجا مستقر هستند، نامگذاری می شوند. مهاجرت از شمال به ویژه در دوران سلسله شرقی جین و دوران سلسله شمالی و جنوبی، زمانی که مهاجمان آنها را تحت فشار قرار دادند این افراد را به جنوب، هدایت کرد.

هونان به دلیل موقعیت خود در رودخانه یانگزی، مرکز ارتباطات مهم بود. این استان مرکز مهمی از فعالیت های علمی کنفوسیوس بود، به ویژه در آکادمی Yuelu در Changsha. این استان همچنین در امپراتوری میان شمال و جنوب چین ساخته شده است. زمین های کشاورزی به طرز فراوان غلات تولید کردند که از بسیاری از نقاط چین با مازاد آن تامین می شد. جمعیت تا زمان قرن نوزدهم در حال افزایش بود، هونان بیش از حد شلوغ شده بود و به قیام دهقانان مستعد بود. برخی از قیامها، مانند قیام ۱۰ ساله میائو از سال ۱۷۹۵-۱۸۰۹، به علت تنش های قومی بود. شورش تاپینگ در جنوب در استان گوانشی در سال ۱۸۵۰ شروع شد. شورش به هونان و سپس به سمت شرق در امتداد دره رودخانه یانگزی گسترش یافت. در نهایت، ارتش هونانس تحت فرماندهی Zeng Guofan به نانجینگ رفت تا قیام را در سال ۱۸۶۴ به پایان برساند.

اقتصاد استان

در استان هون ان از اواسط قرن هجدهم،مشک، عسل، تنباکو، کنف و پرندگان صادر می شد. دریاچه دونگینگ یک مرکز مهم تولید ریمه است و استان هونان همچنین مرکز مهمی برای تولید چای است. گذشته از محصولات کشاورزی، هونان در سال های اخیر تبدیل به مرکز مهمی برای تولید فولاد، ماشین آلات و الکترونیک شده است.

منطقه Lengshuijiang به خاطر معادن اتیلن آن یکی از مراکز عمده استخراج آنتیموان در چین است.

هونان نیز برای شرکت هایی بین المللی، تجهیزات ساخت و ساز مانند پمپ بتن، جرثقیل و غیره شناخته شده است.از شناخته ترین این شرکت ها عبارتند از:

any Group

Zoomlion

Sunward Sany

از سال ۲۰۱۶، تولید ناخالص داخلی آن ۴۷۵ میلیارد دلار (۳٫۱۶ تریلیون یورو) بوده است. تولید ناخالص داخلی سرانه ۶،۹۸۳ دلار (۴۶،۳۸۲ یورو) است.

شهرهای استان هونان چین

این استان دارای ۱۴ شهر میباشد که عبارت اند از:

 

Changsha- Zhuzhou- Xiangtan- Hengyang

Shaoyang- Yueyang- Changde- Zhangjiajie- Yiyang

Chenzhou- Yongzhou- Huaihua- Loudi- Xiangxi

گردشگری و توریست در استان هونان چین

هونان به مدت طولانی با زیبایی طبیعی خود شناخته شده است و در قسمت مرکزی جنوب سرزمین اصلی چین واقع شده است. این کوه ها در شرق، غرب و جنوب و توسط رودخانه یانگ تسه در شمال احاطه شده است. مخلوطی از کوه ها و آب آن را در میان زیباترین استان های چین قرار می دهد. هزاران سال است که این منطقه مرکز اصلی کشاورزی بوده و برنج، چای و پرتقال تولید کرده است. اولین پل معلق شیشه ای چین در هونان، در پارک ملی جغرافیایی Shiniuzhai قرار دارد.

شهرهای استان هونان

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر