استان هوبئی چین Hubei

hubei - استان هوبئی چین Hubei

مساحت

 ۱۰۱۰۰۰ کیلومتر مربع

جمعیت

۵۷۰۰۰۰۰۰

مرکز استان

ووهان

تعداد شهر ها

۱۷

وب سایت

www.hubei.gov.cn

تاریخ استان هوبئی چین

استان هوبئی چین به دوران نوسنگی بر می گردد. در سال (۷۷۰-۴۷۶ پیش از میلاد)، قلمرو هوبئی امروز بخشی از دولت قدرتمند چو بود. چو به طور اساسی به عنوان یک کشور پادشاهی سلسله ژو بود و خود به عنوان تمدن چینی بود. اما این یک ترکیب فرهنگی منحصر به فرد از فرهنگ شمال و جنوب بود و یک دولت قدرتمند که در بسیاری از رودخانه های وسط و پایین رودخانه یانگ تسه قرار داشت و مساحت آن از شمال به دشت شمال چین گسترش یافت.

hub 1 500x409 - استان هوبئی چین Hubei

دانشگاه ها استان

دانشگاه ووهان استان هوبئی (که در سال ۱۸۹۳ تاسیس شد) و بسیاری از موسسات دیگر در ووهان، مرکز آموزش و تحقیقات عالی در چین را تشکیل می دهد.
برخی از دانشگاه های استان هوبئی عبارت هستند از :
دانشگاه ووهان
دانشگاه علم و صنعت Huazhong
دانشگاه تکنولوژی ووهان
دانشگاه کشاورزی Huazhong
دانشگاه فناوری هوبئی
دانشگاه اقتصاد و حقوق ژوئنان
دانشگاه علوم زمینی چین

جغرافیای استان هوبئی

استان هوبئی در شمال چین و میانه های رودخانه چانگجینگ (یانگ تسه) واقع شده است. استان هوبئی با رودخانه ها و دریاچه های متعدد، “سرزمین هزاران دریاچه” نامیده می شود. رودخانه چانگجیگ (یانگ تسه) از طریق کوه وصان به سمت شرق حرکت می کند و از معادن معروف که Hubei را با سیچوان متصل می کند عبور می کند. این استان دارای ۱۸۰ هزار کیلومتر مربع مساحت و جمعیت ۵۷ میلیون نفری ( آمار تا سال ۲۰۱۰) شامل هان، تودیا، هوی، مانچو، میائو و ملیتهای مغولستان است.

آب و هوای استان هوبئی چین

استان هوبئی چین دارای آب و هوای ناحیه گرمسیری، مرطوب است. این استان برای هر فصل آب و هوای متمایز و متغیری دارد. تابستان مرطوب و گرم، پاییز متعادل و زمستان خشک و سرد است. میانگین بارش سالانه این استان بین ۷۵۰-۵۰۰ میلی متر است. بیشترین میزان این بارش ها در تابستان است. اگر قصد سفر به این استان را دارید تابستان انتخاب خوبی نمی باشد.

تاریخچه مختصری از هوبئی

استان هوبئی چین دارای تاریخچه طولانی و فرهنگ با شکوه است. کوزه های سفالی مربوط به دوره نوسنگی در سال ۱۹۵۵ در Qujialing شهرستان Jingshan کشف شد، که از این رو به نام Qujialing نامیده می شود.
برای تقریبا ۴۰۰ سال از ۶۸۹ تا ۲۷۸ ب. سی، مجموع پادشاهان شهر جیانان استان هوبئی را سرمایه خود ساختند که نه تنها مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ایالت چو، بلکه بزرگترین شهر در جنوب چین نیز بود.

محصولات محلی استان هوبئی چین

هوبئی در ماهی ها، دانه های لوتوس و ریشه های گیاهی، آب چاله ها، پرنده های دریایی و مروارید بسیار معروف است و دارای مراکز پرورش ماهیان آبزی بسیار پیشرفته است. کاشت کلم سیاه Wuchang در سراسر کشور در نظر گرفته شده است. بسیاری از اقلام صنایع دستی سنتی در این استان وجود دارد. حکاکی یوهو وان، بامبو، مبلمان بامبو گوانجی و موارد بافته شده Mianyang از مشهورترین این صنایع هستند.

غذاهای محلی استان هوبئی چین

مکان های مورد علاقه و جاذبه های گردشگری: هوبئی
هوانگلو (برج جرثقیل زرد)
کوه های وودان
در کوه های Wudang واقع در غرب هوبئی یک حرم مقدس Taoist باستانی واقع شده است.

اولین معبد Taoist در آنجا قرار دارد و “پنج معبد اژدها”، ۱۳۰۰ سال پیش در سلسله تانگ ساخته شده است. در قرن ۱۵، ۳۰۰۰۰۰ سرباز و کارگر در آنجا برای ساخت ۱۶۰ صومعه ها، معابد، سالن ها و سایر سازه ها فرستاده شدند. ساخت این بناها و تکمیل ساخت و ساز بیش از ۱۰ سال به طول انجامید. سپس مرکز اصلی تائویسم شد. اگر چه بسیاری از سازه های قدیمی در قرن های بعد تخریب شدند اما هنوز هم بسیاری از معابد حفظ شده باقی مانده است.

شهرهای استان هوبئی

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر