استان شاندونگ چین – استان گردشگری چین Shandong

shandong1 - استان شاندونگ چین - استان گردشگری چین Shandong

مساحت

 ۱۲۱۰۰۰ کیلومتر مربع

جمعیت

۹۹۰۰۰۰۰۰

مرکز استان

جینان

تعداد شهر ها

۱۷

وب سایت

www.sd.gov.cn

استان شاندونگ چین shandong در قسمت شرقی چین و پایین رودخانه زرد واقع شده است. این منطقه با دریاهای Bohai و Huanghai در شرق  هم مرز است. این استان دارای مساحت ۱۵۶۰۰۰ کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر بیش از ۹۰ میلیون نفر است.

shandong4 500x409 - استان شاندونگ چین - استان گردشگری چین Shandong

استان Shandong دارای ۱۷ شهر می باشد

Jinan ، Qingdao ، ShiZibo ، Zaozhuang ، Dongying ، Yantai، Weifang، Jining ، Tai’an ، Weihai ، Rizhao ، Laiwu ، Linyi، Dezhou ، Liaocheng ، Binzhou ، Heze

تاریخ استان شاندونگ چین

اولین سلسله ها (سلسله شانگ و سلسله ژو) کنترل های مختلفی را بر استان شاندونگ چین غربی اعمال کردند، در حالی که شاندونگ شرقی ساکنان مردم دونگی بود که به عنوان “بربریان” شناخته می شدند. در طول قرن های بعد، دونگی در نهایت سینسیسی شد.

در طول دوره بهار و پاییز و دوران دولت های جنگنده، دولت های منطقه ای به طور فزاینده قدرتمند شدند. در این زمان، شاندونگ به دو قسمت عمده تبدیل شد: ایالت چی در Linzi و ایالت لو در Qufu. لو به خاطر وجود خانه کنفوسیوس بسیار معروف است. اما با این حال، دولت نسبتا کوچکی بود، و در نهایت به دولت بزرگ چو در جنوب متصل شد. از سوی دیگر، دولت چی، در طول آن زمان، قدرت اصلی بود و به شهرهای Linzi، Jimo (شمال چینگدائو مدرن) و Ju حاکم بودند.

دانشکده ها و دانشگاه ها استان شاندونگ چین

برخی از دانشگاه های استان شاندونگ چین عبارت هستند از :
دانشگاه شاندونگ (جینان)
دانشگاه اقیانوس چین (چینگدائو)
دانشگاه نفت چین (Dongying و چینگدائو)
دانشگاه جینان (جینان)
دانشگاه صنعتی شاندونگ (تایان)
دانشگاه شاندونگ مالی و اقتصاد (جینان)
دانشگاه شاندونگ طب سنتی چینی (جینان)
مؤسسه فناوری هاربین (Weihai)
دانشگاه کشاورزی چین (Yantai)

زمان مناسب برای سفر به استان شاندونگ چین

این استان بسیار مناسب گردشگران خارجی ، به ویژه در تابستان می باشد. این استان دارای آب و هوای بارانی در تابستان و پاییز و هوای خشک زمستان است. دمای متوسط سالانه بین ۱۱ تا ۱۴ درجه سانتیگراد است. هر ساله بین ۵۰۰ میلیمتر و ۱۰۰۰ میلیمتر باران در این منطقه می بارد.

مکان های دیدنی استان شاندونگ چین

معبد کنفوسیوس در Qufu
اعتقادات بر این است که اولین کتیبه نوشتاری دنیا در این استان پیدا شده است.
بخشی از دیوار بزرگ در این استان واقع شده است که مردمان آن اعتقاد دارند که قدیمی ترین دیوار بزرگ در کشور است.

معبد کنفوسیوس، عمارت کنفوسیوس و گورستان کنفوسیوس از جاذبه های دیدنی استان شاندونگ می باشد.

استان شاندونگ چین دارای چشم انداز بسیار زیبای است. معروف ترین نقاط دیدنی کوه تاحانان، لائوشان و ساحل شبه جزیره جیاودونگ هستند. در سالهای ۱۹۸۷ و ۱۹۹۴، کوه تایشان، معبد و گورستان کنفوسیوس و عمارت کنفوسیوس در Qufu در فهرست جهانی فرهنگ و طبیعت یونسکو ثبت شد.

شهر جینان، پایتخت آن، یکی از معروف ترین شهرهای تاریخی و فرهنگی چین است. جینان دارای چشمه های طبیعی متعددی است، از این رو نام آن “شهر بهار” است.

استان شاندونگ نیز محل تولد سفال چینی و ابریشم است. در سراسر استان توریستی می توانید محصولات سنتی مانند آبجو چینگدائو را مشاهده کرد.

برای تقریبا ۴۰۰ سال از ۶۸۹ تا ۲۷۸ ب. سی، مجموع پادشاهان شهر جیانان استان هوبئی را سرمایه خود ساختند که نه تنها مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ایالت چو، بلکه بزرگترین شهر در جنوب چین نیز بود

شهرهای استان شاندونگ

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر