استان سیچوان چین – استان سیچوآن چین Sichuan

sichuna - استان سیچوان چین - استان سیچوآن چین Sichuan

مساحت

 ۴۸۸۰۰۰ کیلومتر مربع

جمعیت

۸۷۰۰۰۰۰۰

مرکز استان

چنگدو

تعداد شهر ها

۲۲

وب سایت

www.sichuan.gov.cn

استان سیچوان چین در جنوب غربی چین قرار دارد. این استان ۴۸۸۰۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و جمعیت ۸۷٫۲۶ میلیون نفری ( آمار سال ۲۰۰۷) شامل ملیت های مختلف مانند هان، یی، زنگ (تبتان)، میائو، هوی و کیانگ در آن زندگی می کنند. این استان دارای ۳۲ شهر می باشد.

sichuan2 500x409 - استان سیچوان چین - استان سیچوآن چین Sichuan

استان سیچوان چین دارای آب و هوای متفاوتی است که ناشی از تنوع فیزیکی این منطقه است. در قسمت  شرقی آن، آب و هوای موسمی نیمه گرمسیری با زمستان گرم و تابستان گرم است و اوایل بهار و پاییز بارانی می شود. بخش غربی استان سیچوان دارای آب و هوای معتدل یا نیمه گرمسیری است، در حالی که بخش جنوبی سیچوان به دلیل وجود کوه ها دارای آب و هوای متفاوتی با دیگر قسمت های این استان است.

تاریخچه مختصری از استان سیچوان چین

پس از اولین امپراتور چین  سلسله چین، Shu و Ba در استان سیچوان تاسیس شد. در سال ۱۰۰۱ (در طول سلسله آهنگ) سیچوان به چهار منطقه اداری تقسیم شد این چهار لو به نام “four ravine lu” که منشا سیچوان (سیچوان به زبان چینی یعنی “چهار حوض” است) نامیده می شود. در سال ۱۲۸۶ در زمان حکومت کوبلا خان، اولین امپراتور سلسله یوان، سیچوان به طور رسمی به عنوان یک استان تعیین شد.

محصولات محلی استان سیچوان چین

برنج محصول اصلی استان سیچوان چین است و اولین تولید کننده آن در چین است. محصولات با ارزش اصلی عبارتند از: کلزا، مرکبات، روغن ابریشم طبیعی. تولید کلزا در این استان بیشتر از هر استان دیگر در کشور است. نوشیدنی های قندی سیچوان، رامی، کافور، لاک الکل، درخت موم، چای و بامبو همچنین دارای جایگاه مهمی در تولید چین می باشند. در منطقه کوهستانی غربی، جنگل های بزرگ و گسترده وجود دارد. پوشش استان سیچوان صادرات سنتی چین است. سیچوان خانه تعداد زیادی از پرندگان و حیوانات با ارزش است. درختان نادر و گرانبها نیز وجود در این استان وجود دارد.

غذاهای محلی استان سیچوان چین

غذا های استان سیچوان چین تمام مزه ها از ترش، شیرین، تلخ، گرم، تند، معطر و نمک را شامل می شود. هر کسی که غذای سیچوان را دوست دارد، عمیقا تحت تأثیر عطر و طعم قوی و تندش قرار می گیرد. مرغ در سس شیله و ماهی در سس لوبیای کراوات معمولترین غذاهای گرم سیچوان هستند. جای تعجب نیست که برخی از غذاهای بیگانه سیچوان “غذای مکزیکی به سبک چینی” است.

مکان های مورد علاقه و جاذبه های گردشگری استان سیچوان چین

استان سیچوان چین دارای جاذبه های فراوانی است که در اطراف چنگدو و جوی زایگوو واقع شده است. این استان مخصوصا برای وجود پانداها و دره جیو زیویو مشهور است. هنگامی که مردم به سیچوان سفر می کنند حتما باید از ۲ مکان آن دیدن نمایند. شهر چنگدو پایتخت سیچوان است و زمانی که شما برنامه گردشگری برای بازدید از سیچوان تنظیم می کنید به عنوان دروازه شهر باید از این شهر عبور کنید.

دانشکده ها و دانشگاه ها استان سیچوان چین

برخی از دانشگاه های استان عبارت است از :

دانشگاه سیچوان (چنگدو)

دانشگاه سیچوان مرکز پزشکی چین

دانشگاه جیوتونگ جنوب غربی (چنگدو)

دانشگاه جنوب غربی ملیت (چنگدو)

پانداهای غولپیکر استان سیچوان چین

پانداهای غول پیکر در جنگل های بامبو و مناطق نیمه کوهستانی سیچوان زندگی می کنند. اکثریت جمعیت پانداها در سیچوان زندگی می کنند و دامنه آنها به شانشی و گانسو گسترش می یابد. رژیم پانداها شامل ۹۹٪ بامبو، با گیاهان کوچک دیگر و ۱% از حیوانات کوچک  دیگر است. از آنجا که پاندا بومی چین است، این حیوان زیبا به نماد ملی چین تبدیل شده است.

شهر های استان سیچوان چین

این استان دارای ۲۲ شهر می باشد که عبارت هستند از :

Chengdu ، Zigong ، Panzhihua ، Luzhou ، Deyang ، Mianyang ، Guangyuan ، Suining ، Neijiang ، Leshan ، Nanchong ، Meishan ، Yibin ، Guang’an ، Dazhou ، Ya’an ، Bazhong ، Ziyang ، Aba Tibetan and Qiang
Autonomous Prefecture
، Garzê Tibetan
Autonomous Prefecture
، Liangshan Yi
Autonomous Prefecture

شهرهای استان سیچوان

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر