استان آن هوئی چین – استان آنهوئی چین Anhui

anhuiiiii - استان آن هوئی چین - استان آنهوئی چین Anhui

مساحت

۱۴۰۰۰۰ کیلومتر مربع

جمعیت

۶۲۰۰۰۰۰۰

مرکز استان

هفی

تعداد شهر ها

۱۵

وب سایت

www.ah.gov.cn

استان آن هوئی چین واقع در شرق کشور چین است. این استان در سراسر حوضه رودخانه یانگ تسه و رودخانه Huai قرار دارد.

آنهویی از نظر بزرگی در رتبه ۲۲ و جمعیت رتبه ۸  در کشور چین قرار دارد.

هفی پایتخت استان آن هویی و دومین شهر بزرگ استان آن هویی است.

نام “آنهوئی” از نام دو شهر می باشد: Anqing و Huizhou است.

anhiu 500x409 - استان آن هوئی چین - استان آنهوئی چین Anhui

دانشگاه های استان Anhui استان آن هوئی چین

پردیس دانشگاه تکنولوژی هفی

اکثر دانشگاه های آنهویی در هفی، وووه، بنگبو، ماشنان قرار دارند، برخی از آنها به خوبی شناخته شده اند. به طور خاص، هفی یکی از مهمترین شهرهای مرکز تحقیقاتی در چین با قابلیت تحقیقات بسیار بزرگ و علمی است.

دانشگاه های دولتی

دانشگاه علم و صنعت چین
دانشگاه تکنولوژی هفای
دانشگاه آنهویی
دانشگاه کشاورزی آنهویی
دانشگاه عادی آنهویی در ووهوه
دانشگاه انحشی مالی و اقتصا
دانشگاه فناوری آنهویی در معانشان
دانشگاه تکنولوژی و علم آنهویی در شهر ووهو
دانشگاه آنهویی از طب سنتی چینی

استان آن هوئی چین به عنوان یک استان با سنت سیاسی در نظام حکومتی چین شناخته می شود.
این استان به غیر از اداره ادارات دولتی، ۱۶ شهر، ۶۲ ناحیه را در خورد دارد. در اواخر سال ۲۰۱۶، جمعیت ثبت شده در استان آن هوئی چین ۶۱ میلیون نفر بود.
تولید ناخالص داخلی استان آنهویی در سال ۲۰۱۷ عنوان دوازدهم را از بین استان های چین کسب کرده است.
کشاورزی در آنهویی با توجه به آب و هوایی که مناطق استان دارد متفاوت است. در شمال رود Huai، گندم و سیب زمینی شیرین رشد می کنند، در حالی که جنوب رودخانه Huai برنج و گندم رشد میکند.
منابع طبیعی آنهویی شامل آهن در Ma’anshan، ذغال سنگ در Huainan و مس در Tongling است. یکی از شرکت های معروف آن هویی، شرکت خودروی Chery است که در Wuhu مستقر است.

اقتصاد استان آن هوئی چین

در مقایسه با همسایگانش در شرق، ججیانگ و جیانگسو، آن هویی در توسعه اقتصادی به شدت عقب مانده است.
اختلافات منطقه ای بزرگی در استان آن هوئی چین وجود دارد و بیشتر ثروت در مناطق صنعتی نزدیک به رودخانه یانگ تسه مانند Hefei ، Wuhu و Ma’anshan متمرکز شده است. تولید ناخالص داخلی آن هوی در سال ۲۰۱۶ تقریبا ۲٫۴ تریلیون یوان (۳۶۵٫۸ میلیارد دلار) در سال ۲۰۱۶ بود. در سال ۲۰۱۷، برای نخستین بار از تولید ناخالص داخلی شهر پکن بالاتر شد. این استان به عنوان یک اقتصاد متوسط به لحاظ خروجی اقتصادی محسوب می شود. این استان دارای تعدادی از شرکت های با تکنولوژی پیشرفته مانند iFlyTek است که در سال ۲۰۱۶ به عنوان هوشمندترین شرکت های دنیا شناخته شده است.
هیفا، به عنوان مرکز آن هویی، یکی از بزرگترین مراکز تولید اطلاعات در جهان است.
علاوه بر این، در این استان بسیاری از شرکت ها در زمینه های مختلف فعالیت میکنند ، مانند:
صنایع بهداشتی مانند: Anke Bio، Tonrol Pharm، Zhaoke Pharm
امنیت عمومی مانند: Sun Create، KDlian، China Meyer

شهر های استان آن هوئی

این استان دارای ۱۵ شهر می باشد که عبارت اند از:

Hefei- Wuhu- Bengbu- Huainan

Ma’anshan- Huaibei- Tongling- Anqing

Huangshan- Chuzhou- Fuyang- Suzhou

Lu’an- Bozhou- Chizhou- Xuancheng

تاریخ استان آن هوئی چین

استان آنهویی در ششمین سال سلطنت امپراتور کانگسی سلسله چینگ تاسیس شد، قبل از آن، هیچ مفهومی منسجم از آنهویی وجود نداشت. این استان همچنین دارای نام دیگری به اسم “وان” است، زیرا در دوره(۷۲۲-۴۸۱ ب.سی.)، یک کشور کوچک به نام “وان” در آنجا قرار داشت و یک کوه به نام “وانشان” در استان وجود دارد.

این زمین تاریخ طولانی دارد و قبل از آنهویی تاسیس شد. ۲ میلیون سال پیش، انسانها در این منطقه ساکن بوده اند – که توسط برخی یافته ها در شهر Fanchang این گفته ثابت شده است. باستان شناسان حوزه های فرهنگی یانگشائو و لانگ هاشن را که از دوره عصر نئولیت (بین ۴۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ سال پیش) شناخته شده اند شناسایی کرده اند. با توجه به این ها، باستان شناسان طی حفاری یک شهر ۴۵۰۰ ساله ای را به نام خرابه های Nanchengzi در شهرستان Guzhen کشف کردند، پس از کشف دیوار شهر نوسنگی و خندق که در سال ۲۰۱۳ به عنوان بخشی از یک شهر بسیار بزرگ و یکپارچه در منطقه بود به اکتشافات اضافه شد.

از زمان دوره سلطنت شیا (۲۱۰۰ ب.سی.) تا جنگ های پادشاهی (۴۷۵-۲۲۱ ب. سی. سی.)، در این استان، شهر های تاریخی زیادی پیدا شده است. پس از سلسله شین در چین، این منطقه متعلق به مناطق مختلف مانند قبیله جی جی جیانگ، ژانگ، تانگ و Sishui بود. آنهویی در دوران سلسله هان به دست پادشاهان یانگ، یو و Xu قرار داشت. در دوره سه پادشاهی (۲۲۲-۲۸۰ A.D.)، آنهویی به طور جداگانه توسط دولت وو و ایالت وو تحت سلطه قرار گرفت. در طول سلسله جین، سلسله شمال و جنوب و سلسله سوئی، آنهویی به ترتیب بخشی از پادشاهی یانگ، خو و یو بود. بعدها، منطقه Hui به سرعت در اقتصاد و فرهنگ رشد کرد و پادشاهی Hui در زمان سلسله سونگ ایجاد شد.

در طول سلسله یوان، تحت حکومت امپراتور مغولستان، منطقه آنهویی بخشی از استان هنان بود. در طول سلسله مینگ، این منطقه به طور مستقیم توسط دولت نانجینگ اداره می شد. مدت کوتاهی پس از تشکیل سلسله چینگ، این منطقه و استان جیانگ سو به عنوان یک استان تا سال ششم (۱۶۶۶ یا ۱۶۶۷) سلطنت امپراتور کانگسی در سلسله چینگ ادغام شدند.

حمل و نقل در استان آن هوئی

از لحاظ تاریخی، شبکه حمل و نقل آنهویی توسط عدم وجود پل در سراسر رودخانه یانگ تسه، که استان را به مناطق شمالی و جنوبی تقسیم می کند مختل شد. اولین پل در رودخانه یانگ تسه در آنهویی، پل تنگلینگ یانگ تسه در سال ۱۹۹۵ بود. در اکتبر سال ۲۰۱۴، آنهویی چهار پل در سراسر یانگ تسه، در Ma’anshan، Wuhu، Tongling و Anqing داشت.

شهرهای استان آن هوئی

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر