آشنایی با کوه های کشور چین – کوه های مرتفع چین

چین تیر 11, 1397 دی 11, 1348


کشور چین یک کشور وسیع با کوه های بسیاری است در این مقاله با کوه های کشور چین بیشتر آشنا می شوید. اکثر این کوه ها مربوط به مذهب و فرهنگ کشور چین هستند. هر ساله کشور چین، کوهنوردان زیادی را برای پیمایش قله های بلند خود جذب می کنند.در ادامه چند رشته کوه مهم و ویژگی آن را توضیح می دهیم.

آشنایی با کوه های کشور چین

  1. کوه های کشور چین – کوه زرد

این کوه در استان آنهویی و شهر هوانگ شان، از کوه های کشور چین در شرق چین است. کوهستان زرد از مکان های مهم توریستی در کشور چین است. این کوه به عنوان میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است. مناظر این کوه از، کاج های عجیب و غریب آن، سنگ های نزدیک قله، ابرها و غروب و طلوع خورشید، سوژه های نقاشی سنتی چینی و عکاسی مدرن است.

گفته می شود در کوه های زرد امپراتوری زرد، زندگی می کردند. زیبایی طبیعی، مهمترین ویژگی این کوه است. طلوع و غروب زیبای خورشید، مردم را به این نقطه تماشایی جذب می کند.

آشنایی با کوه های کشور چین

  1. کوه های کشور چین کوه تای

ایم کوه در شهر تایان در استان شاندونگ در شرق کشور چین واقع شده است. این کوه در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این مقدس ترین کوه تائوئیست هاست و اهمیت تاریخی و فرهنگی در کشور چین دارد.

کلمه تای (tai) در چینی به معنای ثبات و صلح است و نام تایان یعنی “اگر کوه تای پایدار است پس کل کشور پایدار است”. بسیاری از امپراتوران چین باستان مراسم های عبادت را در کوه تای انجام می دادند.

آشنایی با کوه های کشور چین

  1. کوه های کشور چین – کوه ووتای

این کوه در استان شانشی در شما کشور چین واقع شده است و در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

کوه ووتای قله های متعددی دارد. در این کوه غارهای زیبا، حوضچه های مختلف ، چشمه های جوشان و رودهای بهاری وجود دارد. معابد زیادی در این کوه وجود دارد که از چوب، آجر، آهن، سنگ یا شیشه درست شده اند.

آشنایی با کوه های کشور چین

  1. کوه های کشور چین – کوه امی (Emei)

این کوه در لشسان در استان سیچوان، جنوب غربی کشور چین واقع شده است. کوه امی در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. یک مقصد تابستانی برای گردشگران است و همچنین یک پناهگاه مقدس بودایی است.

کوه امی درختان بلند فراوان، آبشارهای زیبا، رودخانه ها و معابد متعدد بودایی را در خود جای داده است. این کوه در میان بوداییان محبوبیت زیادی دارد. هر صبح، زائران بودا، به معابد موجود در تپه های شیب دار کوه می روند. میمون های متعدد در کوه نیز یکی از ویژگی های قابل توجه است.

آشنایی با کوه های کشور چین

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر