آشنایی با کوه های کشور چین

مقالات تیر ۱۱, ۱۳۹۷ تیر ۱۱, ۱۳۹۷


چین یک کشور وسیع با کوه های بسیاری است. اکثر این کوه ها مربوط به مذهب و فرهنگ کشور چین هستند. هر ساله کشور چین، کوهنوردان زیادی را برای پیمایش قله های بلند خود جذب می کنند.در ادامه چند رشته کوه مهم و ویژگی آن را توضیح می دهیم.

آشنایی با کوه های کشور چین

  1. کوه زرد

این کوه در استان آنهویی و شهر هوانگ شان در شرق چین واقع شده است. کوهستان زرد از مکان های مهم توریستی در کشور چین است. این کوه به عنوان میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است. مناظر این کوه از، کاج های عجیب و غریب آن، سنگ های نزدیک قله، ابرها و غروب و طلوع خورشید، سوژه های نقاشی سنتی چینی و عکاسی مدرن است.

گفته می شود در کوه های زرد امپراتوری زرد، زندگی می کردند. زیبایی طبیعی، مهمترین ویژگی این کوه است. طلوع و غروب زیبای خورشید، مردم را به این نقطه تماشایی جذب می کند.

آشنایی با کوه های کشور چین

  1. کوه تای

ایم کوه در شهر تایان در استان شاندونگ در شرق کشور چین واقع شده است. این کوه در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این مقدس ترین کوه تائوئیست هاست و اهمیت تاریخی و فرهنگی در کشور چین دارد.

کلمه تای (tai) در چینی به معنای ثبات و صلح است و نام تایان یعنی “اگر کوه تای پایدار است پس کل کشور پایدار است”. بسیاری از امپراتوران چین باستان مراسم های عبادت را در کوه تای انجام می دادند.

آشنایی با کوه های کشور چین

  1. کوه ووتای

این کوه در استان شانشی در شما کشور چین واقع شده است و در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

کوه ووتای قله های متعددی دارد. در این کوه غارهای زیبا، حوضچه های مختلف ، چشمه های جوشان و رودهای بهاری وجود دارد. معابد زیادی در این کوه وجود دارد که از چوب، آجر، آهن، سنگ یا شیشه درست شده اند.

آشنایی با کوه های کشور چین

  1. کوه امی (Emei)

این کوه در لشسان در استان سیچوان، جنوب غربی کشور چین واقع شده است. کوه امی در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. یک مقصد تابستانی برای گردشگران است و همچنین یک پناهگاه مقدس بودایی است.

کوه امی درختان بلند فراوان، آبشارهای زیبا، رودخانه ها و معابد متعدد بودایی را در خود جای داده است. این کوه در میان بوداییان محبوبیت زیادی دارد. هر صبح، زائران بودا، به معابد موجود در تپه های شیب دار کوه می روند. میمون های متعدد در کوه نیز یکی از ویژگی های قابل توجه است.

آشنایی با کوه های کشور چین

ارسال نظر

10 غذای محبوب چین آب و هوای کشور چین آشنایی با تاریخ کشور چین آشنایی با کشور چین آموزش آشپزی غذا های چینی آموزش آشپزی چینی اقتصاد چین تاریخ و تمدن کشور چین تاریخچه کشور چین تاریخ کشور چین تجارت از چین به ایران تجارت با چین تجارت در چین تجارت کالا در چین تحصیل در چین تمدن کشور چین جاذبه های کشور چین جاذبه های گردشگری کشور چین جنگل های کشور چین جنگ های کشور چین خرید کالا از چین دانستنی های کشور چین درباره کشور چین درباره کشور چین بیشتر بدانید دوره قبل از میلاد در چین دوره های تاریخی کشور چین رشد اقتصادی چین زمان پیدایش کشور چین سرمایه گذاری در چین سفر به چین سلسله های تاریخ کشور چین سلسله های کشور چین شرکای تجاری چین غذا های دریایی کشور چین غذا های کشور چین غذای های عجیب چین غذای کشور چین فرهنگ کشور چین قاشق و چنال چینی قرارداد با شرکت های چینی نحوه غذا خوردن چینی نوشیدنی های چینی پادشاهان کشور چین چینی ها چی می خورند کوه های کشور چین

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر