آشنایی با هنر کشور چین

مقالات تیر ۶, ۱۳۹۷ تیر ۳, ۱۳۹۷


در صورتی که می خواهید با هنر کشور چین آشنا شوید مقاله زیر به شما کمک خواهد کرد.

هنر چینی هنر بصری است. چه قدیمی و چه مدرن، چه توسط هنرمندان چینی در کشور چین یا خارج از آن، هنر چین بر اساس فرهنگ چین است و میراث این کشور را به تصویر می کشد. هنر سنگی کشور چین به ۱۰،۰۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد و عمدتا از سفال و مجسمه های ساده تشکیل شده است. پس از این دوران اولیه، هنر چینی، مانند تاریخ چینی، توسط سلسله های حاکم و امپراتوران چینی دسته بندی می شود، سلسله هایی که بیشتر از چند صد سال قدمت دارد.

هنر چینی، مسلما از قدیمی ترین سنت های پیوسته در جهان است. از ویژگی های مهم هنر کشور چین، تداوم این هنر و آگاهی از سنت های چین است. هنر بعد از رنسانس به هنرهای تزئینی شناخته شده است و در هنر چینی اهمیت زیادی دارد. بسیاری از بهترین آثار هنری در کارگاه های بزرگ هنرمندان ناشناخته توسط سرامیک های چینی ساخته شده است.

بسیاری از آثار هنری در زمینه سرامیک، منسوجات، حکاکی و سایر تکنیک ها در طول یک دوره طولانی توسط کارخانه ها یا کارگاه های مختلف امپراتوی کشور چین تولید می شد و در داخل و خارج از کشور برای نشان دادن ثروت و قدرت امپراتور مورد استفاده قرار می گرفت. در کشور چین سنت نقاشی با جوهر، منظره ها، گل ها و پرندگان را به نمایش می گذاشت. این نقاشی ها از ترکیب واقعیت با ارزش های زیبایی شناختی با توجه به تخیل فرد و مشاهدات شخصی هنرمند ایجاد کی شد. پس از آشنایی هنر چین با هنر غربی از قرن نوزدهم، هنر در چین به طور فزاینده ای مهم شد.

هنر کشور چین نقاشی

نقاشی سنتی چینی مانند تکنیک های خوشنویسی چینی است و با یک قلم مو آغشته به جوهر سیاه یا رنگی انجام می شود. در نقاشی چین از روغن ها استفاده نمی شود. مانند خوشنویسی، محبوب ترین موادی که در آن نقاشی مورد استفاده هستند، کاغذ و ابریشم است. این کار را می توان بر روی صفحات آلبوم، دیوارها، ظروف، صفحه های تاشو و سایر سطوح انجام داد.

دو تکنیک اصلی در نقاشی چینی عبارتند از:

هنر کشور چین گونگ بی:

گونگ بی به معنی دقیق است،  در این تکنیک با استفاده از قلموهای بسیار دقیق، جزئیات را مشخص می کنند. در این هنر اغلب از رنگ های بسیاری استفاده می شود و معمولا مضوعی را روایت می کند یا اشخاص را به تصویر می کشد. اغلب هنرمندانی که برای امپراتوری کار می کنند از این تکنیک استفاه می کنند. نقاشی های پرنده و گل اغلب در این سبک بود.

هنر کشور چین نقاشی با جوهر:

 این سبک در واقع تکنیک آبرنگ است و همچنین به عنوان “نقاشی ادبی” شناخته می شود. این تکنیک یکی از “چهار هنر” دانشکده رسمی چین است.

هنر کشور چین مجسمه سازی

ادیان چینی معمولا از تصاویر برای خدایان استفاده نمی کنند و مجسمه های مذهبی شان تقریبا همه مجسمه های بودا است که اغلب از قرن چهارم تا چهاردهم قدمت دارند.

هنر کشور چین سفالگری

ظروف سرامیکی چینی از مهم ترین شکل های هنر چینی است. کشور چین غنی از مواد خام مورد نیاز برای ساخت سرامیک است. اولین نوع سرامیک در دوران پائئولیت ساخته شد و در دوره های بعد، از مصالح ساختمانی مانند آجر و کاشی ها به سمت ظروف سفالی یا سرامیکی دست ساز که در کوره پخته می شدند، رفت. بسیاری از مشهورترین کارگاه ها متعلق به امپراتور بودند. مقادیر زیادی از ظروف سرامیکی به عنوان هدیه به دیپلمات ها داده شد و یا برای تجارت صادر شد.

هنر کشور چین هنرهای تزئینی

حکاکی چینی روی سنگ و برنز برای نسخه های بزرگ و غیر عملی از سلاح ها و ابزار روزمره و همچنین کشتی مورد استفاده قرار گرفت. بعدها مجموعه ای از اشیاء و مجسمه های کوچک به روش حکاکی که بسیار دشوار و وقت گیر بود، روی موادی چون برنز، طلا و نقره، شاخ گردو، ابریشم چینی، عاج، مینا  بسیاری از مواد دیگر توسط هنرمندان متخصص ایجاد شد.

پارتیشن های تاشو با تم اصلی شامل اسطوره شناسی، صحنه های زندگی قصر و طبیعت تزئین شده اند. مواد تشکیل دهنده این پنل ها چوب، کاغذ و ابریشم هستند. بسیاری از هنرمندان بر روی کاغذ یا ابریشم نقاشی کرده و آن را روی این پارتیشن ها تاشو قرار داده اند.

ارسال نظر

10 غذای محبوب چین آب و هوای کشور چین آشنایی با تاریخ کشور چین آشنایی با کشور چین آموزش آشپزی غذا های چینی آموزش آشپزی چینی اقتصاد چین تاریخ و تمدن کشور چین تاریخچه کشور چین تاریخ کشور چین تجارت از چین به ایران تجارت با چین تجارت در چین تجارت کالا در چین تحصیل در چین تمدن کشور چین جاذبه های کشور چین جاذبه های گردشگری کشور چین جنگل های کشور چین جنگ های کشور چین خرید کالا از چین دانستنی های کشور چین درباره کشور چین درباره کشور چین بیشتر بدانید دوره قبل از میلاد در چین دوره های تاریخی کشور چین رشد اقتصادی چین زمان پیدایش کشور چین سرمایه گذاری در چین سفر به چین سلسله های تاریخ کشور چین سلسله های کشور چین شرکای تجاری چین غذا های دریایی کشور چین غذا های کشور چین غذای های عجیب چین غذای کشور چین فرهنگ کشور چین قاشق و چنال چینی قرارداد با شرکت های چینی نحوه غذا خوردن چینی نوشیدنی های چینی پادشاهان کشور چین چینی ها چی می خورند کوه های کشور چین

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر