آشنایی با مترو کشور چین

مقالات تیر ۷, ۱۳۹۷ تیر ۳, ۱۳۹۷


آشنایی با مترو کشور چین به شما کمک می کند تا برای بازدید از مکان ها و جاذبه های چین و شهر های آن بدون داشتن مشکل از مترو استفاده کنید.

راه آهن شهری در جمهوری خلق چین شامل طیف گسترده ای از سیستم های حمل و نقل عمومی، حمل و نقل شهری و حومه شهرستانی از جمله مترو، راه آهن سبک، تراموا و مگلو است. بعضی از طبقه بندی ها شامل حمل و نقل سریع و غیر ریلی اتوبوس ها نیز می شوند. در پایان سال ۲۰۱۶، ۳۰ سیستم مترو در کشور چین وجود داشت، که مجموع طول آنها ۳۵۸۶ کیلومتر بود. امروز چین دارای اولین، دومین و چهارمین سیستم بلند مترو در جهان است. مترو شانگهای در سال ۱۹۹۳ فعالیت خود را آغاز کرد و از آن زمان به عنوان طولانی ترین مترو در جهان شناخته شده است. نیمی از ده مترو شلوغ در جهان متروهای کشور چین هستند. در ژانویه سال ۲۰۱۶، ۳۹ شهر در کشور چین دارای سیستم حمل و نقل مترو بودند. چین تا سال ۲۰۱۹ قصد دارد ۴٫۷ تریلیون یوان (۷۰۶ میلیارد دلار) در زیرساخت های حمل و نقل صرف کند. از اوایل سال ۲۰۱۷، چین شروع به ساخت ۵۶۳۶٫۵ کیلومتر خطوط حمل و نقل ریلی کرده است. این خطوط ریلی در شهرهای کوچکتر کشور چین در حال ساخت است.

مترو کشور چین

از اواسط سال ۲۰۰۰، سیستم های حمل و نقل سریع در شهرهای کشور چین به سرعت در حال افزایش بوده است. بیشتر مسافت های متروی جهان در دهه گذشته در چین بهره برداری شده است. از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ کشور چین ۸۷ قطار ترانزیتی را در ۳۱۰۰ کیلومتر خط ریلی در ۲۵ شهر با هزینه ۹۸۸٫۶ میلیارد پوند ساخته است. قبل از سال ۲۰۱۶، حداقل معیارهای جمعیت یک شهر برای شروع برنامه ریزی یک سیستم مترو ۳ میلیون نفر بود که در ۲۰۱۶ این رقم به ۱٫۵ میلیون نفر رسید. در سال ۲۰۱۷، ۴۳ شهر کوچکتردر کشور چین نیز برای توسعه خطوط مترو، تائیدیه دریافت کردند.

ارسال نظر

10 غذای محبوب چین آب و هوای کشور چین آشنایی با تاریخ کشور چین آشنایی با کشور چین آموزش آشپزی غذا های چینی آموزش آشپزی چینی اقتصاد چین تاریخ و تمدن کشور چین تاریخچه کشور چین تاریخ کشور چین تجارت از چین به ایران تجارت با چین تجارت در چین تجارت کالا در چین تحصیل در چین تمدن کشور چین جاذبه های کشور چین جاذبه های گردشگری کشور چین جنگل های کشور چین جنگ های کشور چین خرید کالا از چین دانستنی های کشور چین درباره کشور چین درباره کشور چین بیشتر بدانید دوره قبل از میلاد در چین دوره های تاریخی کشور چین رشد اقتصادی چین زمان پیدایش کشور چین سرمایه گذاری در چین سفر به چین سلسله های تاریخ کشور چین سلسله های کشور چین شرکای تجاری چین غذا های دریایی کشور چین غذا های کشور چین غذای های عجیب چین غذای کشور چین فرهنگ کشور چین قاشق و چنال چینی قرارداد با شرکت های چینی نحوه غذا خوردن چینی نوشیدنی های چینی پادشاهان کشور چین چینی ها چی می خورند کوه های کشور چین

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر