آشنایی با فرهنگ کشور چین – فرهنگ و رسوم چین

چین تیر ۳, ۱۳۹۷ تیر 3, 1397


فرهنگ کشور چین ، یکی از قدیمی ترین فرهنگ ها در جهان است که هزاران سال پیش به وجود آمده است. در حال حاضر فرهنگ چینی ادغامی از سنت قدیمی چین و سبک زندگی غربی است. این موضوع را می توان با کنار هم قرار دادن آسمان خراش ها  و آثار باستانی چین یا تضاد مد و پوشش غربی با لباس سنتی چینی (Qipao) و حتی انتخاب بین مک دونالد و Dim Sums (دیم سومز) به وضوح دید.

فرهنگ باستانی کشور چین

فرهنگ باستانی چین بیش از ۵۰۰۰ سال قدمت دارد. با توجه به اینکه چین یکی از اولین تمدن های باستان است، تاثیر زیادی در فلسفه، اخلاق و سنت های آسیا دارد. تاریخ فرهنگی چینی تنوع زیاد ی دارد. تمدن چینی در هنر، علوم، نقاشی، تکنیک های چاپ، سفالگری، ورزش های رزمی، آشپزی، هنرهای تجسمی، فلسفه، آداب معاشرت، دین، سیاست و تاریخ بسیار برجسته بود. معماری چینی در سراسر جهان شناخته شده است. زبان و ادبیات چینی، فلسفه و سیاست چین هنوز هم تاثیر قوی خود را بر جهان دارد. فرهنگ چینی توانست هویت منحصر به فرد خود را تا ظهور فرهنگ غرب در اواسط قرن ۱۹ حفظ کند. بسیاری از سنن کشور چین در سایر کشورهای آسیایی نفوذ پیدا کرده و فستیوال های چین در سایر کشورها نیز جشن گرفته می شود.

مد در فرهنگ کشور چین

مد در تاریخ چین، صدها سال قدمت دارد. طبقات مختلف اجتماعی در دوره های مختلف، پوشش متفاوتی داشته اند. رنگ زرد اغلب برای لباس امپراتور استفاده می شد. همچنین از ابریشم برای تهیه لباس امپراتور استفاده می کردند. در چین هر طبقه اجتماعی تزئین خاصی روی لباس خود داشتند. برای مثال بلندی دامن و عرض آستین ها، نشانگر طبقه اجتماعی فرد بودند.

برای مشاهده مطالب دیگر و آشنایی کامل با کشور چین ، از مقاله های ما دیدن فرمایید. با تشکر

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر