آشنایی با غذاهای دریایی کشور چین – غذاهای چینی

چین تیر 9, 1397 دی 11, 1348


همانطور که همه می دانیم، بیشتر سطح زمین را اقیانوس ها در بر گرفته اند و انواع مختلفی از حیوانات و گیاهان در اقیانوس وجود دارد، در کشور چین، هم از جانوران دریایی و هم از گیاهان دریایی مانند جلبک ها در غذا استفاده می کنند، این مقاله شما را با غذاهای دریایی کشور چین آشنا می کند. اما بیشتر به غذاهایی، غذای دریایی می گوییم که در آنها از جانوران دریایی استفاده شده باشد. جانوران دریایی شامل ماهی، میگو ، صدف و … هستند. در کشور چین بین، غذاهای دریایی تازه و غذاهای دریایی خشک شده تفاوت قائل می شوند.

نام “دریای گوناگون” برای توصیف غذاهای دریایی مورد استفاده قرار گرفته است. این بدان معنی است که همه چیز در دریا وجود دارد. با وجود تحقیقات باستان شناسان، هیچ مبنای دقیقی برای تاریخچه غذاهای دریایی در کشور چین وجود ندارد. از دوران نوسنگی، یعنی ۴۰۰۰-۶۰۰۰ سال پیش، انسانها یاد گرفته بودند که برای تهیه غذا از صید ماهی استفاده کنند.

غذاهای دریایی در کشور چین تنوع زیادی دارند. طبخ غذاهای دریایی کشور چین ، سبک منحصر به فرد خود را دارد. در آشپزی چینی برای مزه دار کردن، ترکیب مواد و پخت، تکنیک های متفاوتی وجود دارد. دریا برای انسان های اولیه منبع مهمی از غذا بود. انسانها با ابزارهایی مانند سبد یا با استفاده از جیرجیرک به عنوان طعمه در رودخانه ها و دریاچه ها ماهیگیری می کردند.

غذاهای دریایی در کشور محبوبیت زیادی دارند. در ادامه چند غذاهای دریایی کشور چین را با تصاویرشان ارائه می کنیم.

  • سوپ جلبک دریایی

این سوپ از جلبک دریایی تهیه می شود و سرشار از پروتئین است.

غذاهای دریایی کشور چین

  • سوشی با تن ماهی

مواد اصلی تهیه این نوع سوشی، ماهی تن خام، سرکه سوشی و برنج است.

sochi food - آشنایی با غذاهای دریایی کشور چین - غذاهای چینی

  • ساشیمی (sashimi)

از غذاهای دریایی کشور چین می توان به ساشیمی اشاره کرد. در این غذا از ماهی تازه، صدف و یا گوشت گاواستفاده می شود. گوشت ها را باید با یک چاقوی مناسب به صورت نواری برش داد. به عنوان چاشنی در این غذا از سس سویا هم استفاده می شود.

غذاهای دریایی کشور چین

  • میگو سرخ شده از غذاهای دریایی کشور چین

مواد مورد استفادع در این غذا میگوهای بزرگ، شکر ، آب مرغ و غیره است.

غذاهای دریایی کشور چین

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر