آشنایی با سلسله هان در چین

مقالات تیر ۱۵, ۱۳۹۷ تیر ۱۳, ۱۳۹۷


سلسله هان

در سال ۲۰۷ قبل از میلاد، ارتشی به رهبری لیو بانگ، نیروهای سلسله چین (۲۲۱ – ۲۰۷BC) را در جولو (در حال حاضر استان هبی) را به دست گرفت و در سال ۲۰۶ قبل از میلاد،  Xianyang (پایتخت سلسله چین) را ضبط کرد و به این ترتیب حکومت را پایان داد. از سلسله چین در همان سال، او رقیب خود، شیانگ یو را شکست داد و سلسله هان (۲۰۶BC – 220AD) را تأسیس کرد.

در تاریخ چینی، هان شامل دو سلسله: هان غربی (۲۰۶ BC – 24 AD) و هان شرقی است (۲۵ – ۲۲۰). در طول دوره، ۲۴ امپراطور در تخت سلطنت قرار گرفتند. بسیاری از آنها به خوبی باعث رونق کشور شدند که از آنها می توان به امپراتورهای چون Gaozu، ون، جینگ و او امونگ اشاره کرد

همانطور که بسیاری از امپراتورهای عاقل در حین سلطنت خود اقدامات موثری انجام دادند، سلسله هان دوره ای از صلح و رفاه بود. این قدرت جهانی در آن زمان با علاقه به ادبیات، هنر، فرهنگ و تکنولوژی با این سلسله به موفقیت های بی نظیر و قابل ستایش فراوانی دست یافت. برخی از دستاوردها در آن زمان هنوز بر زندگی مردم چینی سایه انداخته اند.

برخی از امپراتور های سلسله هان

۱- هان Gaozu (لیو Bang)

پسر خانواده کشاورز؛ او علیه حکومت چین شورش کرد. پس از شکست دادن Xiangyu (رقیب خود) در طی جنگ چهار ساله، وی در سال ۲۰۲ پیش از میلاد، هان غربی را تاسیس کرد و ۱۲ سال به این کشور حکومت نمود.

۲- هان هویدی (لیو یینگ)

پسر لیو بانگ؛ از آنجا که او نتوانست امپراتور باشد، قدرت در دست مادرش، لوهو افتاد.

۳- هان لووهو (لو چی)

همسر لیو بانگ؛ پس از مرگ لیو بانگ، او در صندلی قدرت بود، هر چند لیو یینگ، لیو گونگ و لیو هنگ در کنار آنها امپراتور بودند.

ارسال نظر

10 غذای محبوب چین آب و هوای کشور چین آشنایی با تاریخ کشور چین آشنایی با کشور چین آموزش آشپزی غذا های چینی آموزش آشپزی چینی اقتصاد چین تاریخ و تمدن کشور چین تاریخچه کشور چین تاریخ کشور چین تجارت از چین به ایران تجارت با چین تجارت در چین تجارت کالا در چین تحصیل در چین تمدن کشور چین جاذبه های کشور چین جاذبه های گردشگری کشور چین جنگل های کشور چین جنگ های کشور چین خرید کالا از چین دانستنی های کشور چین درباره کشور چین درباره کشور چین بیشتر بدانید دوره قبل از میلاد در چین دوره های تاریخی کشور چین رشد اقتصادی چین زمان پیدایش کشور چین سرمایه گذاری در چین سفر به چین سلسله های تاریخ کشور چین سلسله های کشور چین شرکای تجاری چین غذا های دریایی کشور چین غذا های کشور چین غذای های عجیب چین غذای کشور چین فرهنگ کشور چین قاشق و چنال چینی قرارداد با شرکت های چینی نحوه غذا خوردن چینی نوشیدنی های چینی پادشاهان کشور چین چینی ها چی می خورند کوه های کشور چین

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر