آشنایی با تاکسی های کشور چین

چین تیر 8, 1397 دی 11, 1348


ظاهر تاکسی های کشور چین

تاکسی های کشور چین از شهر به شهر متفاوت هستند، اما اکثرا تمیز و دارای تهویه مطبوع هستند و کمربند ایمنی در صندلی عقب هم دارند. انواع مختلفی از خودروهای مورد استفاده در تاکسیرانی چین عبارتند از هیوندای، فولکس واگن، سوناتا، النترا، سیتروئن، پاسات، سانتانا، جتا و … . تاکسی ها معمولا به رنگ های قرمز، زرد و سبز، یا زرد و سیاه هستند.

روش های گرفتن تاکسی در کشور چین

می توانید با گرفتن شماره یک روی موبایل خود یا تماس تلفنی یک تاکسی بگیرید. باید توجه داشته باشید که تاکسی نمی تواند در هر نقطه از شهر مانند یک خیابان شلوغ توقف کند، بنابراین رانندگان درخواست شما را در چنین خیابان هایی نادیده می گیرند. بنابراین برای درخواست تاکسی به خیابانی که در آن هستید توجه داشته باشید، اگر خیلی شلوغ است احتمالا موفق به گرفتن تاکسی نمی شوید.

رانندگان انگلیسی صحبت نمی کنند

در آشنایی با تاکسی های کشور چین باید بدانید که رانندگان تاکسی بسیار کمی  می توانند در این کشور به زبان انگلیسی صحبت کنند. پس آدرس مدنظر خود را به زبان چینی روی یک کاغذ داشته باشید یا کارت هتل را همراه خود بیاورید. در کلان شهر های بزرگ مانند پکن و شانگهای، حتی راننده تاکسی هم ممکن است گم شود. در صورت امکان، شماره تلفن مقصد خود را در اختیار داشته باشید.

استفاده از تاکسی متر

معمولا راننده تاکسی متر را روشن می کند. اما اگر او از روشن کردن تاکسی متر خودداری کرد، به او تذکر دهید که این کار را انجام دهد در غیر این صورت از تاکسی پیاده شوید. اگر بخواهید تاکسی را برای یک یا دو روز اجاره کنید دیگر نیازی به تاکسی متر نیست و سر قیمت با هم توافق می کنید. بعضی از رانندگان به دنبال گردشگرانی می گردند که چنین موقعیت هایی را نصیبشان کنند.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر