آشنایی با تاکسی های کشور چین

مقالات تیر ۸, ۱۳۹۷ تیر ۳, ۱۳۹۷


ظاهر تاکسی های در کشور چین

تاکسی های کشور چین از شهر به شهر متفاوت هستند، اما اکثرا تمیز و دارای تهویه مطبوع هستند و کمربند ایمنی در صندلی عقب هم دارند. انواع مختلفی از خودروهای مورد استفاده در تاکسی رانی چین عبارتند از عبارتند از هیوندای، فولکس واگن، سوناتا، النترا، سیتروئن، پاسات، سانتانا، جتا و … . تاکسی ها معمولا به رنگ های قرمز، زرد و سبز، یا زرد و سیاه هستند.

روش های گرفتن تاکسی در کشور چین

می توانید با گرفتن شماره یک روی موبایل خود یا تماس تلفنی یک تاکسی بگیرید. باید توجه داشته باشید که تاکسی نمی تواند در هر نقطه از شهر مانند یک خیابان شلوغ توقف کند، بنابراین رانندگان درخواست شما را در چنین خیابان هایی نادیده می گیرند. بنابراین برای درخواست تاکسی به خیابانی که در آن هستید توجه داشته باشید، اگر خیلی شلوغ است احتمالا موفق به گرفتن تاکسی نمی شوید.

رانندگان انگلیسی صحبت نمی کنند

در آشنایی با تاکسی های کشور چین باید بدانید که رانندگان تاکسی بسیار کمی  می توانند در این کشور به زبان انگلیسی صحبت کنند. پس آدرس مدنظر خود را به زبان چینی روی یک کاغذ داشته باشید یا کارت هتل را همراه خود بیاورید. در کلان شهر های بزرگ مانند پکن و شانگهای، حتی راننده تاکسی هم ممکن است گم شود. در صورت امکان، شماره تلفن مقصد خود را در اختیار داشته باشید.

استفاده از تاکسی متر

معمولا راننده تاکسی متر را روشن می کند. اما اگر او از روشن کردن تاکسی متر خودداری کرد، به او تذکر دهید که این کار را انجام دهد در غیر این صورت از تاکسی پیاده شوید. اگر بخواهید تاکسی را برای یک یا دو روز اجاره کنید دیگر نیازی به تاکسی متر نیست و سر قیمت با هم توافق می کنید. بعضی از رانندگان به دنبال گردشگرانی می گردند که چنین موقعیت هایی را نصیبشان کنند.

ارسال نظر

10 غذای محبوب چین آب و هوای کشور چین آشنایی با تاریخ کشور چین آشنایی با کشور چین آموزش آشپزی غذا های چینی آموزش آشپزی چینی اقتصاد چین تاریخ و تمدن کشور چین تاریخچه کشور چین تاریخ کشور چین تجارت از چین به ایران تجارت با چین تجارت در چین تجارت کالا در چین تحصیل در چین تمدن کشور چین جاذبه های کشور چین جاذبه های گردشگری کشور چین جنگل های کشور چین جنگ های کشور چین خرید کالا از چین دانستنی های کشور چین درباره کشور چین درباره کشور چین بیشتر بدانید دوره قبل از میلاد در چین دوره های تاریخی کشور چین رشد اقتصادی چین زمان پیدایش کشور چین سرمایه گذاری در چین سفر به چین سلسله های تاریخ کشور چین سلسله های کشور چین شرکای تجاری چین غذا های دریایی کشور چین غذا های کشور چین غذای های عجیب چین غذای کشور چین فرهنگ کشور چین قاشق و چنال چینی قرارداد با شرکت های چینی نحوه غذا خوردن چینی نوشیدنی های چینی پادشاهان کشور چین چینی ها چی می خورند کوه های کشور چین

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر